česky Deutsch English

Basketbalisté prošli úspěšně předsezónní přípravou

1.9.2021, Ze sportu
Z přípravy basketbalistů v Toužimi.

Všechny kategorie Basketbalového klubu Sokolov mají za sebou úspěšnou předsezónní přípravu, která byla rozdělena do několika bloků. V druhém týdnu měsíce srpna jako první zahájilo přípravu minižactvo (kategorie přípravky U 10, nejmladších minižáků U 11, mladších minižáků 12 a starších minižáků U 13). Poté se do přípravy zapojili starší žáci U 15, kadeti U 17 a junioři U 19.

Příprava proběhla v Toužimi, kde měli sokolovští mladíci připraveny skvělé podmínky pro soustředění. Poslední blok přípravy se již konal v Sokolově a zúčastnily se ho oba týmy mužů. Náročná soustředění splnila očekávání šéftrenéra mládeže Lukáše Šnobla, který byl s přípravou a přístupem svých svěřenců maximálně spokojen (především pak těch nejmladších nadějí). Všechny kategorie absolvovaly náročný týden plný velkých basketbalových, posilovacích a atletických dávek. V loňské sezóně některá družstva BK Sokolov do soutěží nezasáhla kvůli pandemii koronaviru, což se snad v té nadcházející nebude opakovat. Sezóna už klepe na dveře, a tak je potřeba doladit poslední detaily přípravné fáze. První mistrovské utkání pak sehrají starší minižáci U 13 a starší žáci U 15 BK Sokolov 18. září, kdy se představí na domácí palubovce.

A co budou hráči BK Sokolov hrát v nové sezóně? Kategorie U 10 mistrovské turnaje krajského přeboru, o rok starší hráči taktéž absolvují krajské turnaje U 11, kategorie U 12 bude mimo krajský přebor ještě v nadregionální soutěži, to samé čeká i kategorii U 13. Starší žáky U 15 čeká nadregionální liga (Karlovarský, Plzeňský, Středočeský a Severočeský kraj). Kadeti, tedy kategorie do 17 let, bude hrát rovněž nadregionální ligu (Karlovarský, Severočeský, Středočeský a Plzeňský kraj) a kategorie do 19 let (junioři) pak nadregionální ligu, kde se budou střetávat s týmy z Karlovarského, Plzeňského, Středočeského a Jihočeského kraje. Muži, stejně jako v loňské sezóně, poskládají dva týmy, když „áčko“ bude hrát Západočeskou ligu a „béčko“ (bude se skládat převážně z hráčů do 23 let) bude nastupovat v krajském přeboru.

BK Sokolov samozřejmě chystá jako každoročně nábor nových basketbalových nadějí (chlapci, ročník narození 2010 a mladší). Při zájmu navštivte webové stránky www.bksokolov.cz nebo volejte šéftrenérovi mládeže Lukáši Šnoblovi - 777 224 081.

(šno)