česky Deutsch English

Basketbalisté už mají za sebou přípravu na sezonu

3.9.2020, Ze sportu
Z letního soustředění sokolovských basketbalistů.

Všechny kategorie Basketbalového klubu Sokolov mají za sebou úspěšnou předsezónní přípravu, která byla rozdělena do několika bloků. V druhém týdnu měsíce srpna jako první zahájilo přípravu minižactvo (tedy kategorie přípravky U 10, nejmladších minižáků U 11, mladších minižáků 12 a starších minižáků U 13). Po té v dalším týdnu se do přípravy zapojili i starší žáci U 15, kadeti U 17 a junioři U 19.

Oba zmíněné bloky proběhly v Toužimi, kde měli sokolovští mladíci připraveny skvělé podmínky pro soustředění. Poslední blok pak již proběhl v domácích podmínkách v Sokolově, kterého se zúčastnili oba týmy mužů. Šéftrenér mládeže Lukáš Šnobl byl s přípravou a přístupem svých mladých svěřenců při soustředěních maximálně spokojen (především pak těch nejmladších nadějí). Všechny kategorie absolvovaly náročný týden plný velkých basketbalových, posilovacích a atletických dávek. S těmi se přítomní poprali i přes úmorná vedra na výbornou a vše je tak velice dobrým základním kamenem pro úspěšné absolvování náročné a dlouhé sezóny. V loňské sezóně se družstva BK Sokolov i přes nedokončení sezóny kvůli pandemii koronaviru umísťovaly na předních příčkách ve svých kategoriích, proto bylo třeba se připravit ještě lépe a posunout své basketbalové dovednosti dále, aby soupeřova snaha porazit BK Sokolov byla ještě obtížnější než loni. Sezóna už klepe na dveře, a tak je potřeba dolaďovat poslední detaily samotné přípravné fáze. První oficiální mistrovské utkání pak sehrají starší žáci U 15 BK Sokolov, když se již 12. 9. 2020 utkají na palubovce BK Teplice.

Z letního soustředění sokolovských basketbalistů.Z letního soustředění sokolovských basketbalistů.Z letního soustředění sokolovských basketbalistů.Z letního soustředění sokolovských basketbalistů.

A co budou hráči BK Sokolov hrát v nové sezóně? Kategorie U 10 bude hrát mistrovské turnaje krajského přeboru, o rok starší hráči budou taktéž absolvovat krajské turnaje U 11, kategorie U 12 bude hrát oblastní přebor (Karlovarský a Plzeňský kraj), kategorie U 13 taktéž absolvuje oblastní přebor (Karlovarský a Plzeňský kraj). Starší žáci U 15 budou hrát nadregionální ligu (Karlovarský, Středočeský a Severočeský kraj). Kadeti, tedy kategorie do 17 let bude taktéž hrát nadregionální ligu (Karlovarský, Středočeský a Plzeňský kraj) a kategorie do 19 let (junioři) pak bude hrát nadregionální ligu, kde se budou střetávat s týmy z Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje. Muži, stejně jako v loňské sezóně, poskládají dva týmy, když „áčko“ bude hrát Západočeskou ligu a „béčko“ (bude se skládat převážně z hráčů do 22 let) bude nastupovat v krajském přeboru.

BK Sokolov samozřejmě chystá jako každoročně nábor nových basketbalových nadějí (chlapce, ročník narození 2008 a mladší). Při zájmu navštivte webové stránky www.bksokolov.cz nebo volejte šéftrenérovi mládeže Lukáši Šnoblovi – 777 224 081.

(šno)