česky Deutsch English

Basketbalisté BK Sokolov jeli na vítězné vlně

1.10.2020, Ze sportu
Snímek z utkání Baníku.

Čtyři utkání, jedno na půdě soupeře, zbylé tři na domácí palubovce, sehrál uplynulý prodloužený víkend BK Sokolov. Žáci odjeli (hráči do 15 let) do Kralup nad Vltavou, odkud přivezli první výhru sezóny, a to rovnou rozdílem několika tříd. Stejné družstvo přivítalo doma Beroun a utkání opět skončilo výhrou BK Sokolov. Starší minižáky (hráče do 13 let) pak čekalo dvojutkání proti Mariánským Lázním. I v těchto duelech sokolovští hráči zvítězili.

Sobota 26. 9. 2020

U 15 – Nadregionální liga, skupina A

BK Kralupy nad Vltavou Junior - BK Sokolov 11 : 145

Sestava a body BK: Žák 24, Veselý 24, Bílý 22, Dostál 22, Petřek 17, Svojanovský 8, Chmelík 6, Zubanič 6, Krásný 4, Krejčí 4, Pulda 4, Holub 4.

Domácí kluci byli menší a mladší, čehož sokolovští naplno využili. Hráli prakticky bez systému jen rychlý protiútok a řešili situace jeden na jednoho. Všichni si s chutí zastříleli a také se všichni střelecky zapsali. Je ale nutné zmínit, že sokolovští toho spousty nedali nebo dali na několikátý pokus, což by je ve vyrovnaném duelu mohlo mrzet. První vítězství v soutěži je na světě a hned v neděli na něj mohou navázat v prvním domácím utkání proti Berounu.

Neděle 27. 9. 2020

U 15 – Nadregionální liga, skupina A

BK Sokolov – BK Beroun 75 : 50

Sestava a body BK: Veselý 24, Petřek 14, Bílý 10, Svojanovský 6, Žák 6, Krýsl 4, Zubanič 4, Dostál 4, Krejčí 3, Heřman, Přindiš, Kuzebauch.

V neděli sehráli sokolovští žáci první domácí utkání, ve kterém porazili Beroun. Soupeře sokolovští přehrávali především těsnou osobní obranou, ze které pak vyráželi do rychlých protiútoků. I přes spousty chyb odehráli domácí kvalitní utkání a zaslouženě zvítězili. Během víkendu se do utkání zapojilo 16 hráčů, což je pro konkurenci v týmu jen pozitivem.

Pondělí 28. 9. 2020

U 13 – Oblastní přebor

BK Sokolov – BK Mariánské Lázně 57 : 25

Sestava a body BK: Krýsl 25, Šnobl 16, Schöppf 8, Krátký 3, Graman 2, Bílý 2, Kučera 1, Fritsch, Čúzy, Janko, Bureš, Wedell a Kýček. 

BK Sokolov – BK Mariánské Lázně 54 : 26

Sestava a body BK: Šnobl 20, Krýsl 16, Krátký 10, Fritsch 2, Graman 2, Schöppf 2, Bureš 2, Kýček, Wedell, Kučera, Bílý, Janko, Čúzy.

Starší minižáci U 13 vstoupili do sezóny dvěma výhrami, které měly podobný průběh. Sokolovští mají v sestavě pouze tři hráče daného ročníku a všichni ostatní jsou mladší. V této soutěži tak mají nabírat zkušenosti a měřit se nejen silově se soupeři. Tato sváteční utkání to jen potvrdila, když soupeř byl téměř na všech postech větší a silnější. Domácí ale prokázali své basketbalové kvality a zaslouženě dvakrát vyhráli. V samotné hře pak jednoznačně vyniklo trio domácích Krátký, Krýsl a Šnobl.

(šno)