česky Deutsch English

Basketbal veteránů poprvé bez týmu z Německa

15.6.2020, Ze sportu
Účastníci basketbalového turnaje veteránů.

Basketbalový klub Sokolov pořádal už 23. ročník tradičního turnaj veteránů v basketbale, tedy mužů nad 35 let. Konal se 13. června v sokolovské sportovní hale ISŠTE, letos však poprvé bez zahraniční účasti. Kvůli „koronavirovým“ opatřením nemohl přijet tým z německého Hochheimu. Zvítězil obhájce loňského prvenství, tým The Rookies (na úvodním snímku).

Turnaj byl ale i tak obsazen pěti družstvy, takže se všichni utkali systémem každý s každým. Tímto nejspravedlivějším systémem se tak týmy sportovně popraly o prestižní putovní pohár. Hrálo se podle pravidel basketbalu s malými úpravami (například hrací čas byl 2 x 8 minut). Během turnaje byly vidět velice atraktivní a vyrovnané zápasy se skvělými basketbalovými individuálními výkony. Na hřišti se potkávaly basketbalové legendy, stále aktivně hrající muži v různých soutěžích, ale i veteránští rovněž reprezentanti pravidelně se účastnící na mistrovství světa či Evropy. V turnaji byl nakonec nejúspěšnější obhájce loňského vítězství, družstvo The Rookies, který v turnaji nepoznal chuť porážky. Všechna utkání ovšem byla kupodivu velice vyrovnaná a v žádném duelu nebyl předem znám favorit.

Vloženo Účastníci basketbalového turnaje veteránů. Vloženo Účastníci basketbalového turnaje veteránů. Vloženo Účastníci basketbalového turnaje veteránů. Vloženo Účastníci basketbalového turnaje veteránů. Vloženo Účastníci basketbalového turnaje veteránů.

Cenu Ing. Miloslava Bělíka pro nejstaršího hráče turnaje převzal Ing. Daniel Dědič. Nejlepším střelcem celého turnaje se stal Pavel Staněk z celkově druhého týmu Sokolovského sběru a nejužitečnějším hráčem 23. ročníku byl vyhlášen Vladimír Krýsl z vítězného týmu. Turnaj měl úspěch, a pokud vše proběhne podle předpokladů, sejdeme se v Sokolově příští rok na dalším, již 24. ročníku tradičního a oblíbeného veteránského turnaje.

Vloženo Účastníci basketbalového turnaje veteránů.