česky Deutsch English

Albert Havlíček je mistr, dosprintoval si pro titul

5.4.2022, Ze sportu
Mistrovství Západních Čech v orientačním běhu.

Dvě Mistrovství Západních Čech se konala v sobotu 2. dubna, a to ve sprintu a ve štafetách. Běžci Klubu orientačního běhu Baníku Sokolov se ve velké konkurenci neztratili. V kategorii H20 nenašel sokolovský borec Albert Havlíček přemožitele a získal titul Mistr západočeské oblasti ve sprintu 2022. Což ukazuje, že letošní sezóna by mohla být pro sokolovské „orieťáky“ úspěšná, zejména v podání Alberta Havlíčka a Oldřicha Kohoutka.

V mistrovství oblasti další titul přidal Karel Rambousek v kategorii H35. Stříbrné medaile získali sokolovští závodníci Viktor Havlíček (H16), Kateřina Gregorová (D35), Ondřej Gregor (TF). Pro bronzové medaile si doběhli Oldřich Kohoutek (H21), Jana Hejduková (D45). Ostatní výsledky: František Spiřík (4. místo, H16), Klára Kohoutková (6. místo, D16), Oldřich Kohoutek (6. místo, H45), Kristina Tauerová (10. místo, D14), Vendula Fojtíková (11. místo, D14), Nikola Fojtíková (12. místo, D14).

Ambice na několik medailí jsme měli i v mistrovství štafet a postavili jsme celkem pět tříčlenných štafet. Tratě byli velmi náročné, v kopcovitém terénu plného klacků, křovin a bažin.  Bohužel se nám již tolik nedařilo. Každá naše štafeta udělala pár chyb, ale i tak si tři medaile vezeme: Dvě bronzové v kategorii H21, kdy štafeta běžela ve složení Albert Havlíček, Karel Rambousek a Oldřich Kohoutek a druhou v kategorii H18 se štafetou František Spiřík, Viktor Havlíček a Klárka Kohoutková. A jednu stříbrnou v kategorii MIX ve složení Jan Hejduk, Vladimír Solomko a Lucie Vítová. Štafeta veteránů po velkém boji skončila na 6. místě ve složení Kateřina Gregorová, Jana Hejduková a Oldřich Kokoutek.