česky Deutsch English

Závody biatlonistů připomínaly Bahňák a ani o ovce nebyla nouze

13.5.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Závody biatlonistů připomínaly Bahňák a ani o ovce nebyla nouze

Biatlonisté z BCM Krušné hory v úvodu května absolvovali regionální závod v Děčíně – Boleticích a hned poté se vydali na trať u Strakonic. Ani jeden ze soutěžních víkendů nebyl jednoduchý. Předpověď počasí slibovala mnoho deště a voda proměnila trať na severu Čech k nepoznání. Kdo zná sokolovský Bahňák, tak už tuší, jaké to bylo. Místy bláta po kotníky, kluzké kameny a dva brody před každým ze závodníků. To vše nabízela trať sprintu v Boleticích. Při dalším ze závodů pak na trati v jihočeských Střelských Hošticích nechyběla ani domácí zvířata.

Biatlonové centrum Krušné hory (BCM) tentokrát reprezentovalo pět sportovců. V kategorii chlapců M12 na trať vyrazil František Petřík a chvíli před ním také Kryštof Beníšek, který v závodě předvedl zlepšení ve střelbě podpořené výborným během. Františkovi se tentokrát na střelnici příliš nevedlo, ale přesto bojoval a snažil se vše napravit na trati. O kvalitě této kategorii svědčí fakt, že sedm z devíti závodníků překonalo hranici 80 bodů, která je považována za příslušnost k elitním závodníkům. Kryštof nakonec obsadil výborné 5. místo a František zůstal dvě místa za ním.

V kategorii dívek W13 na trať za stále trvajícího deště vyběhla Leontýnka Matoušková. Díky vynikající střelbě, kdy dala položku za "nula", nakonec získala nečekané 2. místo a tedy stříbrnou medaili. V kategorii chlapců M13 nastoupil jako poslední z kluků Jan Hotěk, jenž na střelnici nedal nikomu šanci a předvedl naprosto čistou rychlopalbu - dvě položky za "nula". Z Boletického bahna Honza nakonec vytěžil 1. místo a zlatou medaili.

Kategorie dívek W14 měla také velmi kvalitní obsazení. Eliška Tomášková vyběhla na trať se startovním číslem 80, které ji nakonec přineslo štěstí. I přes dvě nepřesnosti na střelnici dokázala díky velmi kvalitnímu běhu na těžké trati doběhnout pro krásné 5. místo a zisk 2. VT.

Závody biatlonistů připomínaly Bahňák a ani o ovce nebyla nouzeZávody biatlonistů připomínaly Bahňák a ani o ovce nebyla nouzeZávody biatlonistů připomínaly Bahňák a ani o ovce nebyla nouze

O den později se konaly závody ve Střelských Hošticích nedaleko Strakonic. Tým BCM Krušné hory tentokrát reprezentovalo sedm závodníků. A nutno podotknout, že ve velmi chladném dopoledni zvládli vše naprosto bez problémů. Tratě závodů ve sprintu byly vedeny napříč pastvinami, kde se pásla stáda ovcí. Ovcí, které nám přinesly celkem čtyři stříbrné medaile.

Závody biatlonistů připomínaly Bahňák a ani o ovce nebyla nouzeZávody biatlonistů připomínaly Bahňák a ani o ovce nebyla nouzeZávody biatlonistů připomínaly Bahňák a ani o ovce nebyla nouzeZávody biatlonistů připomínaly Bahňák a ani o ovce nebyla nouze

Za přípravku startovali Šarlotka Matoušková a Robin Mašek. Naši nejmladší závodníci předčili své starší kamarády a předvedli naprosto bezchybné výkony na střelnici. Po kvalitních běžeckých výkonech si oba doběhli pro druhá místa a stříbrné medaile. V kategorii dívek W12 na trať vyběhla Viktorka Mašková, která se ve velmi těžké konkurenci neztratila a vybojovala krásné 5. místo. V kategorii chlapců M12 vyrazili na trať Kryštof Beníšek a František Petřík. Kryštof předvedl výbornou střelbu a po zásluze si připsal svou první položku za "nula". Františkovi bohužel nevyšla druhá položka. Oba kluci velmi dobře běželi. Kryštof vybojoval 2. místo a stříbrnou medaili. František tentokrát zůstal pod stupni vítězů na krásném 4. místě. V kategorii dívek W13 jsme měli na startu Leontýnku Matouškovou, která po první položce sahala opět po pódiovém umístění. Bohužel, dvě chyby na druhé položce odsunuli naši závodnici na 5. místo. V kategorii dívek W14 jako již tradičně vyrazilo na trať naše poslední želízko v ohni Eliška Tomášková. Po první střelbě vše vypadalo na ztracený závod, ale nepovedená položka Elišku zdravě naštvala. Na trati letěla jako vítr a při druhé položce ukázala všem, že umí střílet taky za "nula" a nakonec si doběhla pro 2. místo a stříbrnou medaili.

Závěrem chceme zdůraznit, že dosažené výsledky zajistily všem našim závodníkům aktuálně zisk nebo obnovení 2. VT pro zbytek této a pro celou následující sezónu v letním biatlonu. Děkujeme také všem příznivcům a pomocníkům z řad rodičů a přátel našeho klubu za neutuchající podporu. Fotogalerii najdete jako vždy na našem webu nebo na rajčeti. Výsledky jsou na webu evidence ČSB.

Za BCM Pavel Petřík a Jan Hotěk