česky Deutsch English

Závodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horách

27.2.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Závodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horách

Závodníci Biatlonového centra mládeže Krušné hory zanechali o víkendu od 8. února do 10. února velmi výraznou stopu v Jizerských horách. Zúčastnili se nejen biatlonových závodů, ale také závodů v rámci Jizerské 50.

V pátek 8. února se sportovní zástupci František a Doubravka Petříkovi postavili na start Mini Jizerské 50. František rozšířil svou sbírku účastí na šest a Doubravka na tři úspěšně zvládnuté závody. František měl před sebou dva kilometry a Doubravka 500 m. Oba pojali závody se vší vážností sobě vlastní. František bojoval v obou okruzích jako lev a Doubravka to vzala na pohodu. Oba dojeli zdárně do cíle a za svůj výkon obdrželi překrásné skleněné medaile.

 V sobotu 9. února proběhl regionální kvalifikační závod Českého poháru v biatlonu v Liberci. Na pořadu byl sprint volnou technikou.  Závod pořádal Biatlonový klub Liberec v areálu ve Vestci. Na velmi kvalitně připravené trati se do bojů zapojilo celkem 5 závodníků z B. C. M. - Kryštof Beníšek a František Petřík v kategorii M11, Viktorka Mašková v kategorii W11, Jan Hotěk v kategorii M12 a Eliška Tomášková v kategorii W13. 

Závodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horáchZávodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horáchZávodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horáchZávodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horáchZávodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horách

Pro Viktorku a Františka se jednalo o první biatlonový závod v jejich kariéře. Minutový interval na startu zaručoval dostatek prostoru pro klidnou střelbu na střelnici. Pro závodníky v kategoriích M11 a W11 se jednalo o poslední závod v letošní biatlonové sezóně, jelikož jejich věková kategorie nemá na Českém poháru a na Mistrovství republiky vypsané závody. Všichni tři zvládli závody na výbornou.  S nástrahami technické tratě ve Vestci se poprali zdárně a dojeli úspěšně do cíle. Odměna ve formě netradiční velmi povedené medaile je neminula.

Jan Hotěk v kategorii M12 odstartoval závod perfektně, střelba byla na výbornou, kde měl obě položky za „0“. Do posledního okruhu dal všechny síly a dojel na vynikajícím druhém místě. Bonusovou odměnou bylo Janovi za jeho výkon získání II.VT a tudíž úspěšná  nominace na Mistrovství České republiky.

Závodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horáchZávodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horáchZávodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horáchZávodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horáchZávodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horách

Eliška v kategorii W13 předvedla velmi povzbudivý výsledek, který podpořila kvalitní střelbou, kdy ze dvou položek jen jednou minula cíl. Bohužel na lepším umístění se podepsal její podzimní tréninkový výpadek zaviněný vážným zraněním. 

Poslední kapitolu víkendu v Jizerských horách odstartovali sportovci v neděli 10. února na tradiční Jizerské 50, které se letos zúčastnilo přes 4 800 závodníků. 53. ročníku se zúčastnili Marek Matoušek a Pavel Petřík. Oba závodníci se z nástrahami klasické tratě poprali jak jen to šlo a dorazili zdárně do cíle.

Závodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horáchZávodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horáchZávodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horáchZávodníci z B. C. M. Krušné hory bodovali v Jizerských horách

Všem děkujeme za vynikající reprezentaci klubu a přejeme mnoho dalších krásných zážitků s biatlonem.

Zdroj: Pavel Petřík a Jan Hotěk

- AM