česky Deutsch English

Výlet z mateřinky na minifarmu a do tiskárny

17.6.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Výlet na minifarmu a do tiskárny

Naše třída Fialky z Mateřské školy Kosmonautů v Sokolově  s radostí přijala nabídku navštívit malé hospodářství jedné z rodin a zároveň i interiéry místní tiskárny Leben. Exkurze byla rozložená do dvou dnů, nejdříve přišla na řadu minifarma a poté prohlídka tiskárny.

První den jsme s dětmi navštívili minifarmu s domácími zvířaty. Děti byly nadšené, některé z nich například poprvé viděly kachny, husy, slepice nebo třeba králíky v králíkárně. Hospodářka nám popsala těžkou práci, kterou péče o zvířátka obnáší. Ukázala a pověděla nám, co jedí, kde žijí a přidala spoustu dalších zajímavých informací.

Druhý den jsme v rámci exkurze do tiskárny měli možnost poznat několik zajímavých profesí. Podívali jsme se, jak tiskař obsluhuje velikou tiskárnu. V té se míchají čtyři základní barvy a díky nim se získávají všechny ostatní odstíny. Řezač pak vyřezává přesný tvar vytisknutých obrázků. Na dalším „stanovišti“ jsme viděli práci ostatních šikovných zaměstnanců, kteří všechno zkompletují a zabalí. Takto připravené výrobky na paletách v krabicích rozváží řidiči po České republice, ale i do zahraničí.

Za ochotu a vstřícnost, díky níž jsme se mohli na minifarmu a do tiskárny podívat, mnohokrát děkujeme.

Učitelky Klára Minaříková a Mgr. Natálie Taušnerová, MŠ Kosmonautů, Sokolov