česky Deutsch English

V SOKOLOVĚ PODEPSALI KOALIČNÍ SMLOUVU

15.10.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
V SOKOLOVĚ PODEPSALI KOALIČNÍ SMLOUVU

V pondělí 15. října 2018 byla slavnostně podepsána koaliční smlouva. V následujícím čtyřletém volebním období město povede koalice složená z hnutí ANO, Hnutí pro město Sokolov a ČSSD. V devítičlenné radě hnutí ANO obsadí pozici starosty a tří radních, Hnutí pro město Sokolov získá místostarostu a dvě křesla v radě a ČSSD po jednom pro místostarostu a radního. Kontrolní výbor povede předseda opoziční KSČM a finanční výbor bude spravovat hnutí ANO.

"O složení koalice jsme měli jasno hned po volbách, jmenné obsazení doladíme do konce týdne," řekla místostarostka Renata Oulehlová z hnutí ANO. Současný starosta Jan Picka pak oznámil, že ustavující zastupitelstvo zasedne v pondělí 5. listopadu v 15 hodin v budově Městského úřadu Sokolov v jednacím sále v 1. patře. 

V SOKOLOVĚ PODEPSALI KOALIČNÍ SMLOUVU

Programové ujednání navazuje ve značné míře na projekty započaté, nebo připravované v uplynulém volebním období. Jsou to především stavba domova pro seniory, dostavba bytů v areálu Zdraposa, nebo projekt městské knihovny. Nové vedení města hodlá nadále řešit parkování ve městě, investovat do oprav komunikací a zvelebovat město.

K podpisu koaliční smlouvy se dostavili představitelé hnutí ANO Renata Oulehlová, Petr Kubis, Ilona Medunová, Petra Božeková Makoňová, Erik Klimeš, Hnutí pro město Sokolov Karel Jakobec, Ladislav Sedláček, Václav Dobřemysl, Tomáš Provazník, Pavel Janus, ČSSD Jan Picka, Michael Rund, Vladimír Vlček, Vlasta Kaiserová.

Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností