česky Deutsch English

Svaz tělesně postižených bilancoval uplynulý rok

14.3.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Svaz tělesně postižených bilancoval uplynulý rok

Na své výroční schůzi, při níž bilancovali činnost v loňském roce a plánovali aktivity pro rok letošní, se v zasedací místnosti Městského úřadu v Sokolově sešli ve středu 13. března členové Svazu tělesně postižených ČR (STP)  – místní organizace Sokolov venkov a současně i okresní organizace STP Sokolov. Organizace sdružují celkem kolem 120 členů. Účastníky výroční schůze přišla pozdravit sokolovská starostka Renata Oulehlová.

Starostka uvedla, že do politiky šla také proto, aby pomáhala i skupinám obyvatel, na které se ne vždy myslí, ať už jsou to například senioři nebo zdravotně postižení. „Za poslední čtyři roky se toho v Sokolově v tomto směru hodně změnilo k lepšímu. V regionu jsme jako první zavedli Senior taxi, pořádají se cvičení pro seniory a město disponuje více než třemi stovkami nízkonákladových bytů. Zanedlouho začne také výstavba nového Domova pro seniory na místě bývalé 4. Základní školy. Tento objekt bude v kraji ojedinělý a postaráno tady bude o lidi, kteří potřebují nepřetržitou péči,“ uvedla starostka Oulehlová.

Členy svazu pak pochválila sokolovská starostka za jejich aktivní přístup k životu i akcím, které pořádají. Ať už jsou rekondiční pobyty či zájezdy.

(mel)

Fotogalerie