česky Deutsch English

STUDENTI NA WORKSHOPU FOTOGRAFIE

3.2.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
STUDENTI NA WORKSHOPU FOTOGRAFIE

Čtyři žáci z Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově, redaktoři školního časopisu VOICE, jedna dívka z Gymnázia Sokolov a jedna žákyně sokolovské základní školy se zúčastnili víkendového workshopu „Světy v obrazech: fotografie (nejen) pro začátečníky“ v německém Silberbachu.

Setkání s mezinárodně známým fotografem Vratislavem Nohou, který vystavoval svá díla například v Praze či Vídni, pořádala Sociální akademie „Haus Silberbach“. Účastníci se učili pracovat s fotoaparátem, dělat pěkné fotografie v jakékoliv situaci a následně je i upravovat. Dalším cílem workshopu bylo prolomit jazykové a kulturní hranice a podpořit diskuzi účastníků z Německa a České republiky.

STUDENTI NA WORKSHOPU FOTOGRAFIE

Mladým do 27 let účast sponzorovala německá mládežnická organizace Bezirksjugendring Bayreuth, která také z výsledků workshopu včetně fotografií Sokolovských uspořádá v Bayreuthu výstavu. Zřizovatelem Sociální akademie HS je německá křesťanská organizace EJF, která spojuje centra pro pomoc dětem, mládeži, rodinám, postiženým, seniorům a uprchlíkům ve spolkových zemích Berlín, Braniborsko, Bavorsko, Dolní Sasko, Severní Porýní - Vestfálsko, Sasko – Anhaltsko a Duryňsko s přeshraniční vzdělávací činností.

STUDENTI NA WORKSHOPU FOTOGRAFIE

Žákům se víkendová akce velmi líbila a praktické rady zkušeného fotografa jim podle jejich slov výrazně pomohly. Všichni se těší na další setkání na podzim.

Hana Kábrtová

(ps)