česky Deutsch English

Starostové se zdokonalovali v krizovém řízení

23.4.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Starostové se zdokonalovali v krizovém řízení

Pro tři desítky starostů měst a obcí ze Sokolovska připravil Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje vzdělávání v oblasti krizového řízení a zdolávání mimořádných událostí. Takto rozsáhlé školení se koná vždy po komunálních volbách jednou za čtyři roky. Na starosty čekalo v průběhu čtyř hodin celkem šest bloků přednášek, mimo jiné o financování opatření při řešení mimořádných událostí a krizových situací. Akce se konala pod záštitou starostky města Sokolov Renaty Oulehlové v zastupitelském sále sokolovské radnice.

Obsahem vzdělávání bylo předání teoretických i praktických informací z oblasti krizového řízení a zdolávání mimořádných událostí z pohledu starosty obce. Nechybělo seznámení se s funkcemi a obsahem nově zprovozněného Bezpečnostního portálu Karlovarského kraje s důrazem na území ORP Sokolov.

Starostové se zdokonalovali v krizovém řízení Starostové se zdokonalovali v krizovém řízení Starostové se zdokonalovali v krizovém řízení Starostové se zdokonalovali v krizovém řízení

Účastníci vzdělávání se rovněž seznámili se způsobem provádění kontrol i plněním povinností podle příslušného zákona. S přednáškami vystoupili nejen zástupci Hasičského záchranného sboru ČR, ale také Krajského úřadu Karlovarského kraje, Policie ČR, Krajské veterinární správy a Krajské hygienické stanice.

(mel)