česky Deutsch English

Sportovci z Biatlonového centra mládeže Krušné hory závodili v druhém kole Českého poháru

20.2.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Sportovci z Biatlonového centra mládeže Krušné hory závodili v druhém kole Českého poháru

Ve dnech 1. 2. – 3. 2 2019 proběhlo v Jablonci nad Nisou druhé kolo Českého poháru (ČP) v biatlonu, které se konalo v areálu Mšeno Břízky.

Barvy B. C. M Krušné hory hájilo celkem 5 závodníků. Jan Hotěk v kategorii M12, Anna Havelková, Leontýna Matoušková a Aneta Skřivánková v kategorii W12 a Eliška Tomášková v kategorii W13. Na všechny čekala v sobotu stejná trať v délce 3 km, rozdělena následujícím způsobem: 800 m (černý okruh) - střelba vleže - 1400 m (oranžový okruh) - střelba vleže - 800 m (černý okruh). Obzvláště oranžový okruh s velkým převýšením prověřil důkladně kondici všech závodníků. Sobotní sprint závodníci zvládli na výbornou a dosáhli na svá nejlepší umístění v aktuální sezóně v ČP.

Sportovci z Biatlonového centra mládeže Krušné hory závodili v druhém kole Českého poháru Sportovci z Biatlonového centra mládeže Krušné hory závodili v druhém kole Českého poháru Sportovci z Biatlonového centra mládeže Krušné hory závodili v druhém kole Českého poháru Sportovci z Biatlonového centra mládeže Krušné hory závodili v druhém kole Českého poháru Sportovci z Biatlonového centra mládeže Krušné hory závodili v druhém kole Českého poháru Sportovci z Biatlonového centra mládeže Krušné hory závodili v druhém kole Českého poháru Sportovci z Biatlonového centra mládeže Krušné hory závodili v druhém kole Českého poháru 

V neděli ráno bylo již vše na tratích připraveno pro biatloncross. Pořadatelé postavili 10 různých překážek zaměřených na techniku a dovednosti na trati dlouhé 1,8 km. Nástřel proběhl ve stejném duchu jako v sobotu. Ze zdravotních důvodů nenastoupily k biatloncrossu Aneta a Eliška. Start byl opět v 10:00 hodin a závodníci B. C. M. Krušné hory vše zvládli bez zaváhání a celou náročnou trať absolvovali na výbornou. Do cíle však přijeli tentokrát netradičně pozadu.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem závodníkům za parádní reprezentaci, za dosažené výsledky a všem zúčastněným za neutuchající podporu a pomoc.

Zdroj: Pavel Petřík a Jan Hotěk - B.C.M. Krušné hory

- AM