česky Deutsch English

Společnost BMW Group se poprvé představila na velké regionální akci, vybrala si čtvrtmaraton

24.6.2019, Zprávy z města
Společnost BMW Group se poprvé představila na regionální akci, vybrala si čtvrtmaraton

Sokolovského čtvrtmaratonu se zúčastnilo přes pět stovek běžců a poprvé se v jeho názvu objevilo jméno automobilky BMW Group, která začne již příští rok budovat na Sokolovsku testovací polygon pro autonomní vozidla. Že spojení sportovní akce s automobilkou nebyla formalita, potvrzovala i účast projektových manažerů BMW Group Kathariny Will a Petra Pospíšila v pořadatelském týmu. Sokolovská starostka Renata Oulehlová (na snímku zleva s Katharinou Will a ředitelem Městského domu kultury Sokolov Ladislavem Sedláčkem) věří, že spojení BMW se čtvrtmaratonem bude pokračovat i v příštích letech.

Spojení BMW Group se sokolovským čtvrtmaratonem sice vzniklo relativně na poslední chvíli, ale o to delší by mělo mít trvání. „Nabídli jsme BMW několik akcí, které by mohla společnost zaštítit. Vybrali si z nich právě náš čtvrtmaraton. Toto spojení by mělo pokračovat i při dalších ročnících,“ uvedl ředitel závodu i domu kultury Ladislav Sedláček. Projektový manažer BMW Group Petr Pospíšil k tomu poznamenal, že pro BMW je to první aktivní spojení s nějakou konkrétní akcí v regionu. „Chceme ukázat, že budeme nejenom velký zaměstnavatel, ale také dobrý soused. Podporu čtvrtmaratonu jsme si vybrali proto, že sport a hlavně běhání patří mezi aktivity, které prioritně podporujeme,“ konstatoval Pospíšil.

Jakousi předehrou před letošní účastí BMW Group coby nového partnera čtvrtmaratonu byla loňská dopravně vzdělávací akci pro děti ve věku 4 až 8 let. Společnost BMW Group ukázala hravou formou a speciálním bezpečnostním konceptem, jak se chovat v silničním provozu. Akce se zúčastnilo kolem dvou stovek dětí z mateřských a základních škol ze Sokolova.

Německá automobilka BMW Group získá na vybudování testovacího centra, které vznikne na pozemcích společnosti Sokolovská uhelná, investiční pobídku od státu více než 528 milionu korun. Většinu z pobídky představuje sleva na dani z příjmu (201,8 milionu korun) a dotace na pořízení majetku (255 mil.). Zbytek pak dotace na rekvalifikaci nebo školení zaměstnanců (46,9 mil.) a dotace na tvorbu nových pracovních míst (25 mil.). BMW plánuje během příštích let investovat do vybudování technologického centra pro vývoj vozidel a asistenčních systémů 2,55 miliardy korun.

Další fotografie najdete na:

(mel)