česky Deutsch English

Sokolovské sportovní kluby spojily síly pro dobrou věc

6.12.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
FK Baník

Přes dvě stovky diváků a velmi pěkná suma na nákup rehabilitačních pomůcek pro Oddělení následné péče Nemocnice Sokolov. Takový byl páteční večer 30. listopadu ve sportovní hale, kde se konalo benefiční basketbalové utkání mezi týmy FK Baník Sokolov a HC Baník Sokolov.

Navzdory totální nepřízni počasí, kdy ledovka doslova ochromila celý kraj, a navzdory jiné akci v okolí, si cestu do sportovní haly za celý večer našlo 230 diváků, z toho 160 platících a také velké množství dětí. Ty buď celou akci sledovaly, nebo v případě malých fotbalistů a hokejistů se také aktivně zúčastnili. Předzápas basketbalu totiž obstaralo měření sil starších žáků FK Baník Sokolov a HC Baník Sokolov. Žáci se utkali ve florbalu a následně ve futsalu, kdy se skóre sčítalo a vítězně z tohoto dvouklání vzešli mladí fotbalisté.

Poté již na řadu přišli i hráči A-týmů obou Baníku. Fotbalisté oproti avizované sestavě postrádali několik hráčů, většinou z okolí Plzně, kterým účast zhatily nesjízdné silnice. Hokejistům pak oproti nahlášené sestavě chyběl pouze Tomáš Vracovský, taktéž kvůli problémům s cestováním. Po úvodním představení hráčů se čestného rozskoku ujal samotný primář Oddělení následné péče MUDr. Fathi Hedar.

Ačkoliv bylo zřejmé, že ani pro jeden tým není basketbal sportem číslo jedna, snaha oběma týmům nešla upřít. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a před poslední čtvrtinou vedli fotbalisté pouze o bod. V poslední čtvrtině však hokejistům nepřálo štěstí a fotbalisté své dvojtakty většinou proměňovali. Konečný výsledek tak hovoří 29:16 ve prospěch fotbalistů.

Mimo zápasy zástupců fotbalistů a hokejistů došlo také na pěkná vystoupení hostů a zároveň partnerů celé akce. Velký aplaus sklidila slovenská dvojice Andrej a Alica – AA Gravity a jejich vystoupení párové akrobacie.  Skvěle si vedly také zástupkyně sokolovské taneční skupiny Glamour. Pozadu pak se svým přestávkovým tanečním programem nezůstali ani členové fotbalové U10 a U11. Nechyběla pak ani přestávková soutěž, kdy vylosovaní diváci soutěžili v týmu s vybraným fotbalistou a hokejistou. Zde hokejisté dosáhli dílčího úspěchu, kdy Petr Přindiš přestřílel Ondřeje Ševčíka.

Nejdůležitějším na celé akci však byla podpora Oddělení následné péče Nemocnice Sokolov. A zde výtěžek předčil očekávání. Spolu s výtěžkem tomboly a příspěvkem z řad hráčů obou týmů se totiž na šeku, který předávali Jaroslav Belaň a Tomáš Rohan, objevila částka 17.013,00 Kč.  Celá akce tak rozhodně splnila účel.

Fotogalerie z akce na TOMTO ODKAZU.

Zdroj: FK Baník Sokolov

-ap