česky Deutsch English

Sokolov a Schwandorf se potkají při dvou desítkách akcí

16.4.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Sokolov a Schwandorf se potkají při dvou desítkách akcí

Obyvatelé partnerských měst Sokolov a Schwandorf se letos potkají na dvou desítkách různých akcí, které se budou střídavě konat v Sokolově a ve Schwandorfu. Jejich harmonogram potvrdili členové komisí pro partnerství obou měst na svém setkání, které se konalo 13. dubna ve Schwandorfu. Sokolovskou delegaci vedli předseda komise Vladimír Vlček a místostarosta Jan Picka. Komise také zhodnotily spolupráci v loňském roce. Vztahy mezi oběma partnerskými městy označili zástupci naší i německé strany za nadstandardní.

Sokolov a Schwandorf jsou partnery už 19 let. „Příští rok oslavíme 20. výročí vzájemné spolupráce a i na toto téma jsme hovořili. Program už v předstihu vzniká, dvě desetiletí spolupráce oslavíme v Sokolově,“ uvedl místostarosta Jan Picka. V letošním roce do Schwandorfu zamíří například zástupci 8. Základní školy v Sokolově, kteří se zúčastní kulturního a sportovního dne. Počítá se i s cestami boxerů a fotbalistů. Ze Schwandorfu pro změnu přijedou do Sokolova na akci Hurá prázdniny nebo se zúčastní tenisového turnaje a kulturního projektu živnostenské školy.

Sokolov a Schwandorf se potkají při dvou desítkách akcí Sokolov a Schwandorf se potkají při dvou desítkách akcí Sokolov a Schwandorf se potkají při dvou desítkách akcí

Zástupci Sokolova při cestě na jednání komisí nejen debatovali, ale také s německými partnery navštívili závody mládeže v plavání, kde Sokolov reprezentoval Plavecký klub Baník Sokolov. Nejúspěšnějším závodníkům předali medaile za jejich výkony v bazénu. Součástí programu byla také prohlídka nové atrakce v regionu, obrovské vyhlídkové dřevěné koule v inMotion Park Steinberg am See (http://dieholzkugel.de/)

(mel)