česky Deutsch English

Šikovný školák v Sokolově již počtvrté

13.5.2017, Novinky z města Sokolova a okolí
Šikovný školák

4.ročník sportovně vzdělávací akce, který se konal 11. května pod názvem „Šikovný školák“, přilákal na sportovní hřiště Baníku na tři stovky žáků 1. a 2. tříd základních škol Sokolova a Habartova. Slavnostního zahájení se zúčastnili i starosta Jan Picka, místostarostka Renata Oulehlová a vedoucí odboru školství a kultury městského úřadu Barbora Bardonová.

Byla připravena stanoviště zdravovědy, zajišťovaná společností NEMOS, stanoviště Městské Policie Sokolov, hasičů HZS KK a sportovní stanoviště fotbalového klubu Baník či hokejového klubu FC Baník.

„Vzdělávací a preventivní akce tohoto charakteru vnímáme jako nedílnou součást základního vzdělání jak u dospělých, tak u dětí. Získávání znalostí a návyků z oblasti péče o zdraví a hygieny je potřeba systematicky vštěpovat dětem už od raného věku,“ dodal MUDr. Jiří Štefan, ředitel Nemocnice Sokolov.

Děti si vyzkoušely například základy první pomoci, opilecké brýle nebo hygienu rukou. Městská policie se zaměřila na dopravní značky a orientaci v silničním provozu. Na sportovních stanovištích děti vybily energii při hrách s míčem či kruhovém tréninku.

„Zdraví, pohyb, prevence či ošetření úrazů patří neoddělitelně k sobě, a proto jsme připravili program pro děti, který toto všechno zahrnuje,“ dodala Petra Božeková Makoňová, obchodní manažerka klubu FK Baník Sokolov.

Organizátoři akce – Nemocnice Sokolov a FK Baník Sokolov děkují Městské Policii Sokolov, HZS Karlovarského kraje – územnímu odboru Sokolov a HC Baník za skvělou spolupráci.

Zdroj: FK Baník Sokolov