česky Deutsch English

Šikovného školáka se zúčastnil rekordní počet dětí

3.5.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
šikovný školák

Ve čtvrtek 3. května se sešlo na sportovním hřišti Baníku na 500 žáků základních škol. Soutěže se zúčastnili prvňáci a druháci z téměř všech sokolovských a jedné svatavské základní školy.

Akce pořádá FK Baník Sokolov a Nemocnice Sokolov ve spolupráci s Městskou policií Sokolov, HZS Karlovarského kraje a HC Baník Sokolov. Srdce soutěže a manažerka fotbalového klubu Petra Božeková Makoňová projevuje velkou radost z narůstajícího zájmu soutěžících: „Museli jsme navýšit počet disciplín, aby se uspokojili všechny dorazivší děti. Díky ochotě záchranných hasičů, Městské policie i všech ostatních však nebyl problém a vše vyšlo na jedničku.“ A o tom svědčí dětský smích, vystřelující ruce žáků, které znají správné odpovědi i nadšené výrazy organizátorů.

 šikovný školák šikovný školák šikovný školák šikovný školák

Všech čtrnáct stanovišť přišel vyzkoušet i starosta Jan Picka. S žáčky si zastřílel na hokejovou bránu a probíhal s fotbalovým míčem mezi kužely. Kromě sportovních aktivit se měli děti šanci vzdělat ve zdravovědě, prevenci nebo i v dopravních značkách.

 šikovný školák šikovný školák šikovný školák šikovný školák

- Andrea Pfeifferová, oddělení komunikace s veřejností