česky Deutsch English

Série setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní ulici

30.4.2019, Zprávy z města
Série setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní ulici

Minimálně čtyři veřejná setkání občanů s bezpečnostními složkami města se letos uskuteční v Sokolově. Série začala v pondělí 29. dubna v jedné z takzvaných sociálně vyloučených lokalit, a to v Nádražní ulici. Společný stánek tady postavila Městská policie v Sokolově společně s Policií ČR, kromě představitelů těchto bezpečnostních složek nechyběli ani okrskoví strážníci nebo asistenti prevence kriminality. Radnici pak zastupoval místostarosta Jan Picka. Přestože počasí akci ani trochu nepřálo, někteří obyvatelé domů v Nádražní ulici stánek navštívili.

Podle velitele MP v Sokolově Petra Procházky letošní série navazuje na setkání s občany pořádaná v loňském roce. Jejich smyslem je neformální kontakt s obyvateli některých lokalit a řešení některých problémů při společném dialogu. Motto akce zní: Potřebujeme vědět, co si o bezpečnosti v místě vašeho bydlení myslíte.

Série setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní uliciSérie setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní uliciSérie setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní uliciSérie setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní uliciSérie setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní uliciSérie setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní uliciSérie setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní uliciSérie setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní uliciSérie setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní ulici

Podle zkušeností z předchozích setkání využívala této možnosti k diskuzi nejen minoritní, ale i majoritní část obyvatel daných lokalit. Dospělí se obvykle věnují debatám se zástupci bezpečnostních složek či města, pro děti je připravený vzdělávací program. Formou her se tak například dozvědí základy pravidel silničního provozu, jaká telefonní čísla mají jednotlivé složky integrovaného záchranného systému nebo jakým rizikům se vyhýbat.

Série setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní uliciSérie setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní uliciSérie setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní uliciSérie setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní uliciSérie setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní uliciSérie setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní uliciSérie setkání občanů s bezpečnostními složkami začala v Nádražní ulici

(mel)