česky Deutsch English

Senioři se zajímali o aktuální dění ve městě, kde žijí

21.5.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Senioři se zajímali o aktuální dění ve městě

Více než stovka účastníků a přes tři desítky dotazů, které se týkaly aktuálního dění v Sokolově. Tak vypadalo v pondělí 20. května první letošní setkání vedení města Sokolov se seniory připravené odborem sociálních věcí městského úřadu. Akce se konala ve velkém sále Městského domu kultury a na otázky odpovídali starostka Renata Oulehlová i místostarostové Karel Jakobec a Jan Picka. Pro seniory byl připraven také kulturní program. Mohli sledovat dvě vystoupení tanečního souboru Glamour a zahrála jim kapela Karlovarská pětka.

Seniory nejdříve pozdravila starostka Renata Oulehlová a informovala je o projektech, které se ve městě připravují nebo se už v poslední době realizovaly. Ať už jsou to opravy některých komunikací, výměna autobusových zastávek nebo vznik nové organizace Sociální služby. Připomněla rovněž, že v Sokolově mohou senioři využívat například bezplatnou právní poradnu, mají snížené vstupné do plaveckého bazénu nebo je jim k dispozici senior taxi. „Je pro nás odměnou, když vidíme, že umíte žít i v pokročilejším věku a že jste stále aktivní. Setkání s vámi jsou důležitá a vaše názory a připomínky nám pomohou ve zlepšování životních podmínek obyvatel Sokolova,“ uvedla starostka.

Senioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městě

K vedení města pak putoval od účastníků setkání jeden dotaz za druhým. Místostarosta Jan Picka odpovídal například na to, proč jsou některé chodníky ve špatném stavu a jaká záměry má radnice s náměstím Budovatelů, co bude s křižovatkou u 8. Základní školy nebo jak je to s lavičkami ve městě. K náměstí Budovatelů místostarosta Picka řekl, že se jeho novou podobou zabývá pracovní skupina, která se pravidelně schází. „Zvažujeme, zda například nenahradit současné betonové květináče jinými a dostat na náměstí více zeleně. Zajímáme se rovněž o možnost vybudovat pod náměstím podzemní parkoviště a chceme znát co nejdříve cenové odhady,“ konstatoval místostarosta Picka. Ke křižovatce řekl, že je považována z dopravního hlediska za méně bezpečnou a zvažovat se bude případná stavba kruhového objezdu.

Místostarosta Karel Jakobec odpovídal, kromě jiného, na dotaz, zda se neuvažuje o zavedení linky městské hromadné dopravy například ke Kauflandu nebo zda ještě město využívá úklidové čety. „Pokud jde o autobus ke Kauflandu, tak to asi možné nebude z technických důvodů. Se zastávkou u tohoto nákupního centra nikdy nepočítalo a autobusy by tady měly problémy s otáčením i jízdou. Můžete ale využívat naše senior taxi, což už mnozí dělají. V případě nasazení úklidových čet v rámci veřejně prospěšných prací, tak ano, viděli bychom samozřejmě rádi více lidí v ulicích, ale naráží to mimo jiné na některé změny v legislativě,“ poznamenal místostarosta Jakobec.

Senioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městěSenioři se zajímali o aktuální dění ve městě

Lidé se zajímali také o to, jestli v Sokolově nedojde na zvyšování cen za odvoz komunálního odpadu. Podle místostarosty Jakobce se ve městě ceny už osm let neupravovaly a náklady spojené s likvidací odpadu trvale rostou. „Takže ano, budeme na to muset nějak reagovat buď ve druhém pololetí, nebo v příštím roce, mírnou úpravou směrem nahoru,“ dodal místostarosta.

Senioři se ptali i na to, proč byla uzavřena samoobsluha s potravinami v obchodním domě Ural na náměstí Budovatelů. „Není to objekt města, a pokud máme informace, tak nájemní vztah ukončil přímo provozovatel prodejny,“ podotkla starostka. Se seniory se na závěr akce a po vyčerpání všech dotazů za vedení města rozloučila a pozvala všechny na setkání příští, které je naplánováno na 2. října.

(mel)