česky Deutsch English

Se Sukovým orchestrem si připomene 100. výročí založení ČSR

22.10.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
sukův

Dne 28. října si připomeneme 100. výročí vzniku Československa. K tomuto krásnému výročí Městský dům kultury Sokolov připravil bohatý program po celý den.

Již od 15:00 hodin mohou návštěvníci přijít do Městského domu kultury na komentovanou prohlídku interiéru i exteriéru budovy, kterou povede ředitel Muzea Sokolov pan Michael Rund. Naskytne se tak možnost vidět různá zákoutí této historické budovy a dozvíme se mnoho zajímavostí od jednoho z nejlepších regionálních historiků. Na Malém sále povede od 17:00 hodin pan Vladimír Rozhon letošní poslední přednášku v rámci osudových osmiček. Tentokrát se zaměřením na říjen 1918. Návštěvníci by si neměli nechat ujít tohoto skvělého historika a jeho přednášku, protože jak pan Rozhon dokazuje svými odbornými i popularizačními příspěvky ve sbornících, je znalcem mnoha oborů včetně českých novodobých a moderních dějinách.

sukův

Třešničkou na pomyslném výročním dortu bude koncert Sukova komorního orchestru, který začne v 19:00 hodin v Městském divadle který zahájí sbor loketských ostrostřelců střelbou z balkonu Městského domu kultury v Sokolově. Dvanáctičlenné hudební seskupení usedne za své nástroje, na které společně zahrají repertoár zahrnující díla všech stylových období od baroka až po soudobou hudbu. Sukův komorní orchestr byl založen již v roce 1974 houslistou Josefem Sukem na počest jeho dědečka, skladatele Josefa Suka. Orchestr hraje bez dirigenta a od roku 2000 je rezidentním orchestrem festivalu W. A. Mozarta v německém Augsburgu. Absolvuje koncertní turné po celém světě od Severní a Jižní Ameriky až po východní Asii a nahrál jen v ČR přes 30 CD, mnohé další pak pro zahraniční nahrávací společnosti. V roce 2002 získal Sukův komorní orchestr za šíření tradice českého interpretačního umění, za nahrávky zvukových nosičů a dlouholetou reprezentaci České republiky v zahraničí Světovou cenu Antonína Dvořáka.

Vstupné na koncert Sukova komorního orchestru je tématických 100 Kč. Komentovaná prohlídka i přednáška v Městském domu kultury jsou zdarma.

- Andrea Moulisová, oddělení komunikace s veřejností