česky Deutsch English

Poslední fotbal doprovodí sbírka hraček a další akce

24.5.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Poslední fotbal doprovodí sbírka hraček a další akce

Domácí utkání fotbalistů Baníku Sokolov s FK Ústí nad Labem bude tečkou za aktuální sezonou druhé nejvyšší soutěže. Hraje se v sobotu 25. května, ovšem v netradiční čas. Zápas na městském stadionu začíná tentokrát až odpoledne v 15 hodin a je provázen bohatým programem. Jeho součástí je například sbírka hraček, knížek a plyšáků pro dětské oddělení Nemocnice v Sokolově. Těšit se můžete i na zdravovědu s lékárnou Max nebo zábavu s hitrádiem Dragon. A protože si sokolovští fotbalisté už v minulém utkání zajistili druholigovou příslušnost, mělo by se vše odehrávat v pohodě a uvolněné atmosféře.

"Poslední zápasy bývají někdy zvláštní. Mohou být zcela normální, anebo také podle vývoje v tabulce velmi vyhrocené. My jsme tomu druhému případu chtěli předejít a jít do posledního kola bez nervů. Důležitými faktory, které utkání mohou ovlivnit, budou koncentrace, kontrolovaný výkon a způsob, jakým zvládneme úvod zápasu. Hráči sice mohou mít v podvědomí, že jde o poslední zápas bez větší důležitosti, ale my s nimi pracujeme tak, aby k utkání přistoupili se vší vážností," řekl k nadcházejícímu duelu trenér Vítězslav Hejret.

Poslední fotbal doprovodí sbírka hraček a další akce

Baníkovci se momentálně nachází na 10. místě s 33 body a skóre 27:35. Nejlepším střelcem zůstává pětigólový Erik Liener, ale na rozdíl jedné branky se na něj dotáhl Stanislav Vávra. Pro sobotní zápas nebude k dispozici vykartovaný Vojtěch Machek, u dalších hráčů visí nad startem otazník kvůli zdravotnímu stavu.

Na poslední domácí utkání sezóny tradičně připadá sbírka hraček, knížek a plyšáků pro dětské oddělení sokolovské nemocnice. Tentokrát však i s doprovodným programem a bohatou tombolou. Hlavní cenou v rodinné tombole bude víkendový pobyt pro celou rodinu v samotném srdci Slavkovského lesa, konkrétně v Penzionu Kladská. Vedení klubu bude pochopitelně rádo, pokud se v co největší míře zapojíte do naší sbírky pro dětské oddělení Nemocnice Sokolov. Sobotní zápas sice začíná až v 15 hodin, ale vy můžete s celou rodinou přijít mnohem dříve!