česky Deutsch English

Orientační běžec Oldřich Kohoutek příjemně překvapil

11.4.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Orientační běžec Oldřich Kohoutek příjemně překvapil

Středoevropský pohár byl první letošní oficiální akcí dorostenecké reprezentace České republiky. Závody se konaly 6. a 7. dubna v Ostravě. Nominaci a místo v dorostenecké reprezentaci si zcela neočekávaně „vyběhl“ již v březnu člen KOB Baník Sokolov – mladší dorostenec Oldřich Kohoutek. A tak jsme všichni v klubu netrpělivě očekávali, jak si povede v závodech na klasické a krátké trati.

A překvapení bylo více než příjemné. Olda se v konkurenci závodníků nejen z Čech, ale i z Polska, Německa, Rakouska, Slovinska a Maďarska rozhodně neztratil. Naopak svými výkony velmi příjemně překvapil a potvrdil oprávněnost nominace. Na krátké trati doběhl celkově na 7. místě (čtvrtý z Čechů, každá reprezentace mohla postavit 6 běžců v kategorii)  a na klasické trati pak doběhl celkově na 9. místě  ( opět čtvrtý z Čechů).

Dva závody tedy dokázal doběhnout v první desítce celkového pořadí a porazil drtivou většinu soupeřů. Na začátku sezóny je to skvělý výsledek, který dává motivaci do dalšího tréninku a závodů. Pokud na tyto své výkony naváže v průběhu nastávající závodní sezóny, může si místo v reprezentaci zcela jistě udržet.

Další zkouška sportovní formy čeká Oldu již o tomto víkendu.  Zúčastní se mistrovství ČR v nočním orientačním běhu. Přejeme jemu i ostatním sokolovským běžcům, kteří ho na startovní listině doplní, hodně úspěchů a nějakou tu medaili.

Karel Rambousek