česky Deutsch English

Novinky ze sokolovských škol a školek

13.3.2019, Novinky z města Sokolova a okolí

Žáci sokolovské „zušky“ postoupili do celostátního kola soutěže ve hře na elektronické klávesové nástroje. Mateřskou školu v Alšově ulici navštívila dentální hygienistka. Žáci ZŠ Pionýrů si mohli zasportovat s basketbalistkou Ilonou Burgrovou a žáci ze školy Mánesova vyzpovídali rodiče.

Žáci sokolovské ZUŠ postoupili do celostátního kola

Novinky ze sokolovských škol a školek

V Alfa Music Clubu v Sokolově se 7. března konalo krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na elektronické klávesové nástroje. Tohoto kola, které pořádala Základní umělecká škola Sokolov, se zúčastnilo celkem dvacet soutěžících z Karlovarského kraje. V silné konkurenci obsadili žáci sokolovské ZUŠ Adam Kolář a Margarita Tothová první místa s postupem do celostátního kola soutěže, které se koná 23. až 25. května v Kroměříži. Další soutěžící  Karolína Kaslová získala v tomto kole druhé místo. Blahopřejeme našim žákům k dosaženým úspěchům a postupujícím přejeme mnoho zdaru v celostátním kole.
Roman Švancar, ředitel Základní umělecké školy Sokolov

Dentální hygienistka navštívila Mateřskou školu v Alšově ulici

Novinky ze sokolovských škol a školek

V rámci projektu MAP ORP Sokolov a ORP Kraslice II naši mateřskou školu navštívila dentální hygienistka paní Mgr. Sylvie Pešavová Poorová. V tento den si předškoláci do mateřské školy přinesli své zubní kartáčky a beseda mohla začít. Děti motivované pohádkou „O drakovi“ po celou dobu aktivně spolupracovaly. Na obrázcích si upevnily své znalosti – co je zdravé a nezdravé. Názorně si ukázaly, jak předcházet zubnímu kazu a zhlédly praktickou ukázku správného čištění zubů. Vše si s patřičnou důsledností i úspěšně vyzkoušely. Za odměnu si domů odnášely omalovánku s obrázkem zubů.

Za kolektiv mateřské školy Jindřiška Sedláčková a Eva Píšová

Základní škola Pionýrů vyhrála sportovní den s olympionikem

Novinky ze sokolovských škol a školek

Již čtvrtým rokem se naše škola ZŠ Pionýrů zapojuje do projektu Česko sportuje se Sazkou v rámci Olympijského víceboje. Ve školním roce 2017/2018 se plnění disciplín OVOV zúčastnilo 97 procent žáků naší školy.

V letošním roce se na nás usmálo štěstí, když jsme jako jediná škola v Karlovarském kraji vyhráli sportovní den s olympionikem a mohli jsme si tak užít speciálního sportovního programu. Děti 2. až 8. ročníku si mohly zasportovat se členy realizačního týmu, a především s basketbalistkou Ilonou Burgrovou – účastnicí olympijských her a vicemistryní světa 2010.

Slavnostní zahájení proběhlo ve čtvrtek 7. března v tělocvičně naší školy za přítomnosti vedení školy, místostarostů Ing. Karla Jakobce a Bc. Jana Picky a skoro 500 žáků prvního a druhého stupně. Celou akci moderoval kouzelník a iluzionista Pavel Dolejška. Na děti čekala čtyři stanoviště, na kterých si vyzkoušely úroveň svých motorických dovedností, a následně také to, jak jejich motoriku ovlivní určitý handicap, například naprostá slepota, kdy jsou sportovci odkázáni na svého vodiče, sprint v doprovodu nenechavého kouče, který kladl rozptylující otázky po celou dobu běhu, nebo driblingu se „zamotanou hlavou.“

Akce se aktivně zúčastnilo 68 žáků a podle ohlasů se líbil jak malým, tak velkým sportovcům – hlavně rozcvička a basket s Ilčou. Velmi pozitivně hodnotili i kamarádský přístup všech dospěláků na stanovištích a také to, že si mohli vyzkoušet úplně jiný způsob tréninku. Před vyhlášením výsledků nás čekalo překvapení v podobě kouzelnického vystoupení Pavla Dolejška. Hned po jeho skončení dostaly děti zasloužené odměny, poté následovalo focení a autogramiáda našich hostů.

Děkujeme Iloně Burgrové a celému realizačnímu týmu OVOV za krásné nejen sportovní dopoledne.

Mgr. Lenka Javorčíková, ZŠ Sokolov, Pionýrů 

Žáci ze Školy Mánesova vyzpovídali rodiče a zvou k návštěvám do výuky

Netradiční formu prezentace své školy zvolili žáci Škola Mánesova v Sokolově. Natáčí videa o své škole a i jejich prostřednictvím zvou na návštěvu ve škole rodiče i děti, kteří se právě rozhodují, kam začnou chodit do školy v příštím školním roce.

První krátké video, které žáci Škola Mánesova natočili, je s rodiči dětí, které již do školy chodí. Ptali se jich na to, co si podle nich děti z této školy odnáší do života i na to, jak je školní docházka baví. Výsledek si můžete prohlédnout na https://www.youtube.com/watch?v=4nIW9IlKajM  Videa žáci natáčeli během workshopů, které s nimi na sklonku roku vedli lektoři občanského sdružení Kvas.

"Pokud hledáte práci, nikoho dnes až zas tolik nezajímá, jaké jste měl známky, ale co vám v hlavě zůstalo a jak s tím umíte pracovat, jak umíte prodat sami sebe. To se na této škole děti učí od první třídy, možná už od školky - prezentují, propojují si znalosti z různých oborů," říká ve videu jeden z rodičů Viktor Ďurkovský.

"Tato škola dá dětem mnohem větší rozhled, nadhled a učí děti dovednostem, které jsou potřebné v životě, jako třeba: umět pracovat, mít pocit zodpovědnosti, mít více respektu, tolerance. To jsou věci, které se nedají změřit a ve státním školství tak jsou leckdy dost opomíjeny," popisuje svůj pohled na to, co jejím dětem škola dala Pavla Vyskočilová.

Rodiče i děti, které by zajímalo, jak to ve Škole Mánesova chodí, se mohou během celého března přijít podívat přímo do výuky. Pro návštěvu ve výuce je třeba vyplnit tento krátký formulář: http://bit.ly/Manesova_Navstevy_ve_vyuce  

Ve dvou termínech je také možné zúčastnit se ve škole podrobnějšího představení koncepce, podle které škola funguje (představení koncepce se ve škole uskuteční v sobotu 16. března od 9:30 do 10:30). "Rádi bychom případným zájemcům, kteří zvažují přihlášení dítěte do naší školy, předem co nejpodrobněji popsali, jak to u nás chodí i vše, co je pro nás ve škole důležité a na co klademe důraz nejen při výuce ale i v každodenním životě školy," vysvětluje zakladatelka Školy Mánesova Dana Stariatová. "Zároveň si myslíme, že nejnázornější je vidět školu přímo za chodu, proto po předchozí domluvě nabízíme pravidelně i možnost navštívit školu přímo při výuce," dodává Dana Stariatová.