česky Deutsch English

Nová televize v éteru přináší regionální informace

9.7.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Nová televize v éteru přináší regionální informace

V pozemním digitálním vysílání se v Karlovarském kraji od 1. června nově šíří celoplošná Regionalnitelevize.cz. Partnerem pro Karlovarský kraj je od založení v roce 2012 TV Západ. Majitelé chytrých televizí již obdrželi zprávu o nově nalezeném programu v nabídce. Ti ostatní si musí nově spustit vyhledání programů.

„V našem dvacetiminutovém bloku přinášíme zajímavosti z celého kraje formou reportáží. Kompletní pokrytí terestrickým signálem je pro nás velká výzva. Těšíme se na nové diváky a budeme velmi rádi, pokud nám dají vědět, kde nás sledují a co by ve vysílání rádi viděli,“ uvedl vedoucí regionálního studia TV Západ Petr Troníček. Rozšíření pozemního vysílání je velmi progresivní. Doposud měly možnost pozemního příjmu jen krajská města a jejich blízké okolí. Vstupem do multiplexů společnosti Progress Digital (RS7) a společnosti Digital Broadcasting (PS13)  se pokrytí rozšiřuje na většinu území všech českých měst a obcí.

Nová televize v éteru přináší regionální informaceNová televize v éteru přináší regionální informace

V Karlovarském kraji je signál šířen z vysílače na Klínovci silným 40kW signálem na 38. kanálu a z vrchu Dyleň na 28. kanálu silou 15,8 kW. I nadále je program Regionalnitelevize.cz zařazen v satelitním vysílání (Skylink), které pokrývá celou Evropu. Dále je šířen prostřednictvím kabelových (v kraji např. UPC a Nej TV) a IPTV operátorů. Premiérové regionální vysílání z Karlovarského kraje můžete vidět každé pondělí 18:20 hodin a v pátek ve stejný čas. Mezitím se vysílají reprízy ve čtyřhodinové smyčce, tedy 8:20, 14:20 a tak dále. Veškeré informace a odkazy na sociální sítě, kde jsou všechny reportáže umístěny najdete na adrese www.regionzapad.cz.

Regionalnitelevize.cz se jako jediný celostátní tematický program od svého počátku věnuje pozitivnímu regionálnímu zpravodajství a zajímavostem z českých, moravských a slezských regionů a zpravodajsky pokrývá všechny kraje České republiky. Jako jediná televize s regionálním obsahem je součástí projektu peoplemetrového měření. Měsíčně si ji naladí kolem 400 000 unikátních diváků. TV Západ je zakládajícím členem Asociace regionálních a lokálních televizí a je výlučným partnerem Regionalnitelevize.cz pro Karlovarský kraj. V regionu spolupracuje s dalšími televizními studii, organizacemi, městy i jednotlivci. Je velmi aktivní také na sociálních sítích, kde ji sledují tisíce obyvatel kraje i přespolních.

Program Regionalnitelevize.cz  je tak možné přijímat jak ve starším standardu DVB-T v rozlišení 720x576i  tak i v novém systému DVB-T2 s kódováním H.265/HEVC ve formátu qHD 960x540p.