česky Deutsch English

Na Vítězné se setkají občané nejen s bezpečnostními složkami města

18.6.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Na Vítězné se setkají občané nejen s bezpečnostními složkami města

Druhé z letošní série veřejných setkání občanů s bezpečnostními složkami města se uskuteční ve středu 19. června na sokolovském sídlišti Vítězná. Série začala v dubnu v Nádražní ulici. Také ve Spartakiádní ulici na Vítězné bude společný stánek Městské policie Sokolov a Policie ČR, chybět nebudou ani zástupci vedení města. Akce začíná v 15 hodin na prostranství před prodejnou Vinapo.

Letošní série podle velitele MP v Sokolově Petra Procházky navazuje na setkání s občany pořádaná v loňském roce. Jejich smyslem je neformální kontakt s obyvateli některých lokalit a řešení některých problémů při společném dialogu. Motto akce zní: Potřebujeme vědět, co si o bezpečnosti v místě vašeho bydlení myslíte.

Podle zkušeností z předchozích setkání využívala této možnosti k diskuzi nejen minoritní, ale i majoritní část obyvatel daných lokalit. Dospělí se obvykle věnují debatám se zástupci bezpečnostních složek či města, pro děti je připravený vzdělávací program. Formou her se tak například dozvědí základy pravidel silničního provozu, jaká telefonní čísla mají jednotlivé složky integrovaného záchranného systému nebo jakým rizikům se vyhýbat.

Tématem setkání v minulosti bylo například dodržování obecně závazných vyhlášek města, zejména vyhlášky o veřejném pořádku, narovnávání sousedských vztahů, dodržování nočního klidu a pořádku v okolí domů.