česky Deutsch English

Na Šenvertu bude hřiště s moderními herními prvky

11.7.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Na Šenvertu bude hřiště s moderními herními prvky

Nové hřiště s moderními herními prvky bude sloužit již zanedlouho v městské části Šenvert. Jeho dominantou je unikátní multifunkční sestava Sirius od dánské společnosti Kompan, která je mimo jiné výrobce herního prvku Supernova. Ten je nově instalován v Areálu zdraví. Sestavu Sirius na Šenvertu doplňují ještě tři další malé herní prvky. Pro veřejnost by mělo být hřiště zpřístupněno nejdéle v závěru července.

Na Šenvertu bude hřiště s moderními herními prvkyNa Šenvertu bude hřiště s moderními herními prvky

Nové hřiště ve Školní ulici vybudovala firma Gartensta plus jako vítěz výběrového řízení a město na tento projekt vynaložilo 561 811 korun. „Nové hřiště vzniklo jako náhrada za zrušené hřiště, které bylo za pneuservisem. Na tomto místě nemohlo dále zůstat, protože bylo v ochranném pásmu vysokého napětí. Nové hřiště mělo být původně dokončeno až v závěru srpna, ale zhotovitel jeho výstavbu urychlil,“ uvedla Hana Mertlová, vedoucí odboru správy majetku města Sokolov.

Na Šenvertu bude hřiště s moderními herními prvkyNa Šenvertu bude hřiště s moderními herními prvkyNa Šenvertu bude hřiště s moderními herními prvky

Multifunkční sestavu Sirius mohou využívat děti od šesti let. Umožňuje řadu aktivit přispívajících kromě zábavy také k rozvíjení obratnosti, koordinace či motorických dovedností. Podle Hany Mertlové město případně hřiště doplní ještě o další mobiliář. Určitě se tady co nejdříve objeví například lavičky a na podzim se počítá s výsadbou zeleně.