česky Deutsch English

Mladí biatlonisté z BCM Krušné hory uspěli na letní olympiádě

11.7.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Mladí biatlonisté z BCM Krušné hory uspěli na letní olympiádě

Tři sportovci z Biatlonového centra mládeže Krušné hory (BCM) si v průběhu letošního jara vybojovali postup na Letní olympiádu dětí a mládeže v Libereckém kraji. Za Karlovarský kraj to byli mezi mladšími žákyněmi Leontýnka Matoušková a mezi mladšími žáky Honza Hotěk. Spolu s pěti dětmi ostrovského biatlonového klubu a jedním chlapcem z ašského Jasanu doplnili osmičlenný tým karlovarského kraje pro letní biatlon. Za Středočeský kraj se nominoval mezi mladšími žáky Oskar Poluha.

V neděli 23. června se děti ubytovaly, pak se přesunuly do Liberce, kde si užily slavnostní zahájení včetně nástupu vybraných sportovců na plochu liberecké Home Credit Arény. Pondělní odpoledne se už neslo v závodním duchu. Na pořadu dne byl od 17:00 sprint, který live přenášela Česká televize na stanici ČT sport. Děti se tak jako při závodech poháru ČSB dostavily hodinu před závodem na nástřel, který musel být prokládán častým chlazením vodou z improvizovaných kropítek z PET lahví. Jako první se z našich sportovců postavila na start Leontýnka a chvíli po ní vyběhl na trať Honza. Oba závodníci se poprali s tratí a nesnesitelným vedrem statečně a přinesli Karlovarskému kraji první body za letní biatlon. V úterý byl opět od 17:00 na programu závod s hromadným startem. V závodě se Leontýnce a Honzovi vedlo ještě lépe než ve sprintu a znamenalo to další přísun bodů pro Karlovarský kraj.

Mladí biatlonisté z BCM Krušné hory uspěli na letní olympiáděMladí biatlonisté z BCM Krušné hory uspěli na letní olympiáděMladí biatlonisté z BCM Krušné hory uspěli na letní olympiáděMladí biatlonisté z BCM Krušné hory uspěli na letní olympiádě

Středa byla ve znamení štafet. Opět ve stejný čas a ve stejném horku jako předešlé závody. Dopoledne děti opět podpořily kamarády na jiných sportovištích a těšily se na odpolední rychlou štafetovou trať s jednou střeleckou položkou s možností třech dobití. Štafeta mladších žáků, ve složení Honza Hotěk (BCM Krušné hory a 1. úsek), Leontýnka Matoušková (BCM Krušné hory a 2. úsek) a Toník Myslík (BK Ostrov a 3. úsek), si vedla výtečně. Honza rozběhl štafetu velmi dobře a s jedním rychlým dobitím předával štafetu v kontaktu s předními pozicemi. Leontýnka na střelnici také jednou dobíjela a na trati letěla jako vítr. Štafetu ještě posunula dopředu a do posledního úseku předávala na druhém místě. Toník měl jako finišman velmi těžkou pozici, na trati běžel velmi rychle, na střelnici zachoval chladnou hlavu a se třemi dobitími odvrátil hrozbu trestného kola. Bohužel soupeřům se střelba povedla lépe a naši štafetu odsunuli na čtvrté místo. Na 500 m dlouhém závěrečném kole už se Toníkovi nepovedlo štafetu na medailovém místě předběhnout (kdyby bylo kolo jen o trochu delší, určitě by se to povedlo) a tak zbylo na naši štafetu nepopulární bramborové umístění a tedy 4. místo.

Biatlonisté přinesli Karlovarskému kraji 12 bodů do celkového hodnocení krajů a skončili mezi 18 sporty na čtvrtém místě. Na závěr je třeba ještě zmínit úspěchy dalšího závodníka z klubu BCM – Krušné hory. Oskar Poluha, který startoval za Středočeský kraj, získal ve sprintu stříbrnou medaili, v závodě s hromadným startem skončil na pěkném devátém místě a se štafetou vybojoval šesté místo.

Všechny výsledky dětí v letním biatlonu na LODM 2019 můžete vidět zde:

https://odm.olympic.cz/2019/sport/85-letni-biatlon

https://evidence.biatlon.cz/#/udalosti/20191/37/detail

Za BCM Jan Hotěk