česky Deutsch English

Ministr ocenil medailí 2. stupně sokolovské učitelky

2.4.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Ministr ocenil medailí 2. stupně sokolovské učitelky

Sokolovské pedagožky Brigitte Havelková a Petra Šišková převzaly v Senátu od ministra školství Roberta Plagy medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) 2. stupně za vynikající pedagogickou činnost. Brigitte Havelková je učitelkou na ZŠ Švabinského, Petra Šišková je ředitelka ZŠ Rokycanova. Ocenění MŠMT uděluje tradičně na Den učitelů. Ministr ocenil celkem 48 pedagogů a pedagožek z České republiky. (Na snímku zleva ministr školství Robert Plaga, Brigitte Havelková, Petra Šišková a senátor Jiří Drahoš, foto mšmt)

Jako ministr školství mohu s klidným svědomím říct, že vám – učitelkám a učitelům – věřím. Chci, aby vám ministerstvo poskytovalo podporu a nikoliv diktovalo, co a jak máte dělat. Také chci, abyste za svou práci byli náležitě ohodnoceni. V posledních pár letech se situace v tomto směru konečně zlepšuje. To je signál, že se věci mění k lepšímu. Mohu vám všem slíbit, že se budu ze všech sil snažit v těchto změnách pokračovat. Chci, aby vám ministerstvo pomohlo nejen ukazovat směr, ale společně s vámi posouvalo úroveň českého školství a vzdělanosti dopředu,“ uvedl ministr Plaga při slavnostním ceremoniálu.

Mgr. Brigitte Havelková

Významně se podílela na tvorbě školního vzdělávacího programu, koordinovala projekt Evropské unie, byla oceněna v soutěži Pedagogická tvořivost a Superučitel němčiny i jako osobnost města Sokolova, je autorkou několika výukových materiálů, připravuje žáky na soutěže v matematice a německém jazyce, organizuje mezinárodní spolupráci, je pracovitá, svědomitá, zodpovědná; ocenění se navrhuje za celoživotní pedagogickou práci u příležitosti ukončení aktivní činnosti.

Mgr. Petra Šišková

Nositelka Zlatého Ámose je autorkou inspirativních projektů, které slouží ke zkvalitňování klimatu ve školách, empatii k mladším spolužákům, ale třeba i respektu k seniorům, zapojuje školu do mezinárodních projektů, organizuje setkávání současných žáků s žáky středních škol z řad bývalých žáků školy, mottem její pedagogické práce je: „individuálním a trpělivým přístupem je možné najít cestu ke každému žákovi“.

Medaile MŠMT se uděluje za významnou pedagogickou, výchovnou, vědeckou nebo uměleckou práci,  dlouhodobé vynikající působení ve školství nebo za mimořádně záslužný čin ve výchově a vzdělávání. Nominace na ocenění mohou podávat ředitelé škol, učitelé, rodiče, žáci, ale i široká veřejnost. O udělení medaile rozhoduje ministr školství na základě došlých návrhů. Uděluje se ve dvou stupních, a to 1. stupně (stříbrná) a 2. stupně (bronzová). Autorem návrhu medaile je akademický sochař Zdeněk Kolářský.