česky Deutsch English

Zvířatům v nesnázích pomáhá už řadu let Drosera

21.6.2020, Kultura a společnost
Malí veveřáci, kteří našli pomoc v Droseře.

Zvířatům, která se dostanou do problémů, už jedenáct pomáhá Záchranná stanice pro volně žijící živočichy Drosera, která v současnosti působí v Bublavě na Sokolovsku. S Droserou například spolupracuje i Městská policie Sokolov. Přestože je záběr stanice vpravdě krajský, řada lidí toho ví o její práci a existenci jen málo, nebo vůbec nic. Což je určitě velká škoda.

Záchranná stanice Drosera funguje jako nekomerční zařízení založené jen na dobrovolnosti. Správce ani členové tohoto zařízení nejsou finančně ohodnoceni a nepobírají mzdu. Zařízení je od roku 2009 členem Národní sítě záchranných stanic pro oblast Karlovarského kraje. Zajišťuje mimo jiné převzetí a převoz poraněných živočichů či opuštěných mláďat na stanici, veterinární ošetření a následnou péči, ať jde o dospělé či mláďata.  A zvířata, která se již nemohou vrátit do přírody, zůstávají nadále v péči stanice.

Provozovatelé záchranné stanice Drosera vzkazují veřejnosti: „Můžete se na nás kdykoliv obrátit, třeba i jen pro radu. Jsme k zastižení na telefonních číslech 606 840 500 (Tomáš) a 604 794 322 (Vilda). Činnost naší stanice je dobrovolná a bezplatná. „Společně s vámi pomáháme zvířátkům, která velmi potřebují naši pomoc,“ uvedl zakladatel stanice Vladimír Tomáš Smolík. Pokud by někdo chtěl činnost záchranné stanice podpořit finančně, může tak učinit prostřednictvím účtu 175279787/0300. Možná je rovněž adopce vybraných jedinců umístěných v zařízení. Veškeré informace o záchranné stanici Drosera najdete na webových stránkách www.droserabublava.cz nebo na facebooku Drosera Bublava.

(mel, foto Drosera Bublava)