česky Deutsch English

Zimní olympiáda u Žluťásků se obešla bez sněhu

5.2.2021, Kultura a společnost
Ze zimní olympiády v mateřské škole Vítězná.

Děti ze třídy U Žlutého klíče v Mateřské škole Vítězná si užívaly sportu na zimní olympiádě. A sníh k tomu vůbec nepotřebovaly. Na malé olympioniky čekalo deset disciplín. Soutěžilo a závodilo se v ledním hokeji, jízdě na bobech, biatlonu, jízdě v boulích, krasobruslení, ledové dráze, curlingu, sjezdu na lyžích a rychlobruslení.

Olympiáda u Žluťásků začala slavnostním zahajovacím ceremoniálem, na kterém byli přivítáni všichni sportovci, byly vyvěšeny vlajky a zapálen olympijský oheň. A pak už se závodilo. Všem sportovcům se náramně dařilo, disciplíny plnili s maximálním úsilím a olympijský výbor vše poctivě zaznamenával do bodové soupisky. Po vyhodnocení průběhu olympiády došlo na vyhlášení vítězů. Na této olympiádě ale na nejvyšším stupni vítězů skončili nakonec všichni sportovci.

Ze zimní olympiády v mateřské škole Vítězná.Ze zimní olympiády v mateřské škole Vítězná.
"I když jsme se letos nemohli vydat na dětmi oblíbený pobyt na horách, touto krásnou akcí, jsme si vše vynahradili. A příští rok se budeme na zimní olympiádu opět těšit. Tentokrát už třeba tak, jak jsme byli zvyklí, na horách," uvedli Jana Endyšová a Vlasta Kaiserová z MŠ Sokolov Vítězná.

(red)