česky Deutsch English

V zachování kontaktu mezi dětmi pomáhá plot

17.4.2021, Kultura a společnost
Foto z akce.

Plot má oddělovat, ale v případě Mateřské školy Alšova plní zcela jinou úlohu. Již tradicí se totiž staly v této době a v této mateřince  návštěvy „Za plotem“. Dochází tak za námi děti, které stále nemohou navštěvovat mateřskou školu. Tentokrát na ně čekalo milé překvapení, které jim vyrobily děti z naší školky. Na plotě byly zavěšené symboly jednotlivých tříd, které děti dobře znají.

Mohly si zde najít berušky, myšky, sluníčka a kočičky, které jim určitě připomenou kamarády z mateřské školy. A samozřejmě na plotě nechybělo ani několik úkolů, které děti s nadšením zvládly splnit. Rodiče tak mohli sledovat, jak děti zvládnou rytmizovat slova, vyjmenovat kamarády ze své třídy, spočítat berušce puntíky nebo přednést krátkou báseň. A paní učitelky již nyní přemýšlí, jaká další překvapení dětem připraví do budoucna.

Eva Píšová, třída Berušky