česky Deutsch English

Umělci vystupovali na Čtyřce i pro seniory v MDK

7.6.2022, Kultura a společnost
Vystoupení umělců pro sokolovské seniory.

Hned dvě vystoupení během jednoho dne absolvovali herečka Uršula Kluková a barytonista Šimon Pečenka v Sokolově. To první bylo premiérou zábavného pořadu tohoto druhu v pobytovém zařízení Čtyřka, podruhé se představili na velkém sále městského domu kultury při setkání seniorů, které doplnila beseda se starostkou Renatou Oulehlovou a s místostarosty Ladislavem Sedláčkem a Janem Pickou.

Pro klienty pobytového zařízení Čtyřka byl program připravený Uršulou Klukovou a Šimonem Pečenkou vítaným zpestřením. A že o něj byl zájem, potvrzoval zcela zaplněný společenský sál. Publikum naslouchalo historkám Uršuly Klukové z její bohaté herecké kariéry. První dáma humoru a majitelka toho nejnakažlivějšího smíchu na světě zavzpomínala nejen na své dětství, ale například i na působení v Divadle Semafor. A Šimon Pečenka přidal řadu známých písniček s tím, že si společně mohli zazpívat všichni diváci.

Také do Hornického domu přišla na setkání seniorů, pořádané odborem sociálních věcí města, velmi slušná návštěva, kterou přivítali představitelé radnice. Starostka i místostarostové seznámili přítomné s hospodařením města, úspěchy dosaženými od loňského roku, ale také s problémy, jímž musí Sokolov čelit. Ať už jde o nepřizpůsobivé občany, obrovskému nárůstu cen energií nebo komplikacím s některými stavbami. Hovořilo se o probíhajících i připravovaných investičních akcích nebo o situaci ve školství. Došlo rovněž na dotazy seniorů, kteří se zajímali třeba o pořádek ve městě a jeho udržování. A pak už přišla na řadu Uršula Kluková s Šimonem Pečenkou, kteří se postarali o dobrou zábavu ve velkém sále.

Fotoreportáž z akce najdete zde https://bit.ly/3artx3z

(mel)