česky Deutsch English

Kantoři ze „čtyřky“ si v knihovně zavzpomínali

3.9.2020, Kultura a společnost
Setkání učitelů bývalé 4. Základní školy.

Novou městskou knihovnu na Staré náměstí navštívily v den otevření stovky lidí. Na pozvání starostky Renaty Oulehlové přišli také učitelé, ať už současní nebo bývalí, kteří působili na někdejší 4. Základní škole. Její existenci ukončilo poslední zvonění před osmi lety, budovu poté čekala demolice. Především na svou „čtyřku“ si pedagogové s vedením města společně zavzpomínali.

Nejedna slza ukápla při promítání reportáže z posledního loučení se školou. „Poslední zvonění na památku školy byla spontánně připravená akce a mysleli jsme, že přijde jenom pár lidí. Nakonec jich byly stovky a dodnes na to ráda vzpomínám,“ uvedla starostka Oulehlová. Reportáž vystřídala projekce fotek i videa z výstavby pobytového zařízení pro seniory, která na místě školy právě vyrůstá. Potom se už rozproudila debata o tom, co bylo a co bude. „Název pobytového zařízení bude Čtyřka na památku naší školy. A u hlavního vstupu bude velká fotografie bývalé školy,“ poznamenala starostka. I ona patřila mezi žáky 4. Základní školy a ráda na ni vzpomíná.

Setkání učitelů bývalé 4. Základní školy.Setkání učitelů bývalé 4. Základní školy.Setkání učitelů bývalé 4. Základní školy.Setkání učitelů bývalé 4. Základní školy.Setkání učitelů bývalé 4. Základní školy.

Ze setkání v knihovně si pozvaní učitelé odnesli i speciální kroniku připomínající jejich školu. A slib, že se takto neviděli naposledy. „Pro mě bylo toto setkání obzvlášť krásné, protože drtivá většina z přítomných mě právě touto školou provázela coby žákyni. Kromě milého vzpomínání jsme se také domluvili, že podobná dostaveníčka se stanou pravidlem,“ dodala Renata Oulehlová.

Fotoreportáž z akce najdete zde

(mel)