česky Deutsch English

Tříkrálové sbírka tentokrát bez koledníků a online

6.1.2021, Kultura a společnost
Ilustrační foto.

Do konání tradiční Tříkrálové sbírky, která začíná 6. ledna, letos zasáhla pandemie koronaviru. Znemožnila každoroční putování tří králů a také koledníků. Charitativní akce jako taková ale zrušena nebyla. Zájemci o pomoc potřebným tak mohou na internetu přivítat virtuální koledníky, kteří budou rozdávat online požehnání. Jejich cíl zůstává i v tomto roce stejný, a to pomoci lidem v nouzi.​

Zájemci, kteří chtějí sbírku podpořit, mohou využít takzvanou online kasičku, do které vloží libovolný příspěvek. Přispět mohou ale také přímo organizaci, která v jejich obci tradičně koleduje. V případě, že zůstane prázdné pole výběru, bude finanční příspěvek rozdělen mezi všechny charity v rámci sítě Charity České republiky. Sbírka potrvá do 24. ledna. Více informací k letošnímu ročníku a zároveň postup pro podporu sbírky naleznete na webových stránkách zde.
V současné situaci, kdy se Český republika nachází v pátém stupni PES, koledníci do ulic nevyjdou. Zrušené jsou i hromadné akce pro veřejnost a koledníky, a to požehnání nebo tříkrálové průvody. Pokud se ale situace změní a PES klesne na 4. stupeň, jsou tři králové připraveni vyrazit na koledu.

(red, čmo)