česky Deutsch English

Společné čekání na Vánoce se seniory z Háječku

21.12.2021, Kultura a společnost
Děti z MŠ na výletě se seniory.

Vánoce se kvapem blíží a děti z Mateřské školy Kosmonautů netrpělivě čekají na den, kdy přijde tolik očekávaný Ježíšek. Naši kamarádi z Klubu seniorů v Háječku dětem čekání velmi zpříjemnili. Již před začátkem adventu třídu Fialek pozvali na výlet do Vánočního domu. Babičky a dědečkové se ujali dětí a společně prošli všechny prostory.

Po náročném prozkoumání všech zákoutí byla rozzářená dětská očka pro všechny velkou odměnou. A protože si konečně můžeme společná setkání užívat, byli jsme 14. prosince pozváni na vánoční koncert do zimní zahrady Sokolovského zámku. Tentokrát jsme s sebou vzali ještě děti ze třídy Šípkových růží. Babičky a dědečkové zazpívali dětem známé i méně známé koledy. Po koncertě jsme si vzájemně předali dárky a popřáli si krásné svátky. V bývalé čítárně jsme si prohlédli vystavené betlémy. Děti byly koncertem tak nadšené, že celou cestu zpět do školky zpívaly koledy, cesta nám tak alespoň rychleji utíkala. Babičky a dědečkové se o naše děti starají jako o vlastní vnoučata. Moc děkujeme za krásné zážitky a balíčky plné dobrot.

Učitelky ze třídy Fialek Bc. Julie Havličková a Bc. Petra Beníšková