česky Deutsch English

Soutěž Babička roku ocení aktivní seniorky z regionu

7.8.2020, Kultura a společnost
Ilustrační foto.

Karlovarský kraj vyhlásil oblastní kolo 2. ročníku soutěže „Babička roku“. Tento projekt se snaží zábavnou formou poukázat na důležitost mezigeneračního soužití nejen v rodinách a zároveň ocenit aktivní seniorky. Přihlásit se mohou všechny babičky z Karlovarského kraje ve věku nad 55 let. Finále oblastního kola se uskuteční 9. září v Městském domě kultury v Sokolově.

„V loňském roce jsme byli velmi překvapeni počtem přihlášených účastnic. Mnohé z nich nominovaly jejich děti nebo vnoučata. To je pro nás znamením, že babičky jsou stále aktivní v péči o své rodiny a velmi milovány. Je radostí se setkat s dámami, které i v pokročilém věku hýří optimismem, předávají dál svou moudrost a ve volném čase se věnují také svým koníčkům. Karlovarský kraj chce právě tyto babičky ocenit, a proto jsme se rozhodli pokračovat i letos v této velmi oblíbené soutěži,“ uvedl hejtman Petr Kubis.
K nominaci je možné využít přihlášku 
na webových stránkách soutěže, nebo vyplnit formulář, který vyjde v srpnovém vydání Krajských listů a zaslat ji poštou na adresu: Senior Pas, Mendlovo náměstí 1a, 603 00 Brno. Uzávěrka nominací do krajského kola je 31. 8. 2020. ​Své favoritky mohou do krajského kola nominovat také rodinní příslušníci, přátelé či známí.

Na základě informací z přihlášek vybere porota 6 až 12 babiček, které postoupí do druhé části oblastního kola. To se uskuteční 9. září 2020 v Městském domě kultury v Sokolově v čase od 13 do 17 hodin. Tam se soutěžící představí ve třech disciplínách v podobě rozhovoru, ukázky dovednosti podle vlastního výběru a módní přehlídky. Finále krajského kola bude moderovat známý bavič Vladimír Hron, hudební produkci zajistí Šlágr TV a pro přítomné bude připraven doprovodný program, jako například prezentace volnočasových aktivit nebo stánky s lékařskou tématikou.
Vítězka krajského kola Karlovarského kraje postoupí do celorepublikového finále soutěže, které se bude konat v Olomouci na výstavišti Flóra a bude soutěžit o titul Babička roku 2020.

(kr)