česky Deutsch English

Sokolov poděkoval první linii sklenkou a Bobulemi

1.7.2020, Kultura a společnost
Poděkování města lidem z první linie.

Těžko najít způsob, jako dostatečně poděkovat všem, kteří v čase nejhlubší koronavirové krize stáli v takzvané první linii a bez ohledu na riziko pomáhali ostatním. Město Sokolov přidalo ke slovům díků ještě jednu specialitu. Bylo jí mimořádné promítání letní vinařské komedie 3Bobule doplněné o účast herců i tvůrců a nechybělo ani lahodné víno od Pálavy. To vše se událo v poslední červnový den v kině Alfa.

Slavnostnímu večeru předcházelo cestování zástupců radnice po Sokolově a osobní předání vstupenek na mimořádné promítání hasičům, zdravotníkům, policistům, lékárníkům, pošťákům i zaměstnancům supermarketů. Není totiž nad osobní pozvání, které všechny evidentně potěšilo, a do Alfy si našli cestu. Všechny příchozí osobně přivítala starostka Renata Oulehlová s primářem multioborové jednotky intenzivní péče sokolovské nemocnice Mudr. Josefem Trnkou. Po sklence na přivítanou mohl každý ochutnat produkty rodinného vinařství Vican Mikulov. Jeho šéf Tomáš Vican je rovněž producentem všech tří filmových Bobulí a do Sokolova zavítal společně s herci Kryštofem Hádkem a Prokopem Zachem.

Poděkování města lidem z první linie.Poděkování města lidem z první linie.Poděkování města lidem z první linie.Poděkování města lidem z první linie.Poděkování města lidem z první linie.

Před projekcí všechny přivítal ředitel domu kultury Ladislav Sedláček a ještě jednou za vše poděkovala starostka Renata Oulehlová. Pak už přišlo na řadu třetí pokračování Bobulí, k němuž byla tentokrát povolena i sklenka vína, aby byla atmosféra vinařského prožitku dokonalá. Konec filmu ale neznamenal konec výjimečné akce. Následovala beseda s umělci z Prahy a od Vicanů Pálavy se také nedalo jen tak odtrhnout. Večer s Bobulemi pro první linii se zkrátka vydařil.

Fotoreportáž z akce najdete zde...

(mel)