česky Deutsch English

Deváťáci z "Centrálky" se rozloučili se školou

25.6.2020, Kultura a společnost
Slavnostní předávání vysvědčení v městském divadle.

Sokolovští školáci za sebou mají poněkud prazvláštní rok, když koronavirová epidemie uzamkla v březnu školy. Teď už se mohou těšit na prázdniny a doufat, že je něco takového znovu nepotká. Ve slavnostním duchu dali ve čtvrtek 25. června sbohem lavicím deváťáci ze Základní školy Rokycanova a v městském divadle převzali vysvědčení. Neobešlo se to bez dojemných okamžiků, ukápla nějaká slza ta a nechyběly ani sliby, že se v budoucnu určitě potkají.

 Slavnostní předávání vysvědčení v městském divadle.  Slavnostní předávání vysvědčení v městském divadle.  Slavnostní předávání vysvědčení v městském divadle.  Slavnostní předávání vysvědčení v městském divadle.  Slavnostní předávání vysvědčení v městském divadle.

Společného rozloučení se žáci z 9. B a 9. C vzdát nechtěli. Oproti loňskému roku s loučením v klášterním kostele byl ten letošní program možná o trochu skromnější, ale o nic méně slavnostní. Podivný školní rok poznamenaný koronavirem ve svých vystoupeních připomněla ředitelka školy a také třídní učitelka Petra Šišková i sokolovský místostarosta Jan Picka. Vyzdvihli přístup žáků ke zvládnutí učiva za velmi ztížených podmínek a rovněž trpělivost a vůli jejich rodičů. Slova díků mířila také k učitelům, protože ani ti to neměli lehké. Po předání vysvědčení a zápisu do školní kroniky ještě zazvonil naposledy zvonec a škole byl definitivně konec.

Fotoreportáž z akce najdete zde

(mel)