česky Deutsch English

Senioři s výtvarným nadáním mohou opět soutěžit

10.1.2022, Kultura a společnost
Práce z uplynulého ročníku.

Senioři od 60 let, kterým nechybí trocha toho výtvarného ducha a žijí v Karlovarském kraji, se mohou zúčastnit devátého ročníku výtvarné soutěže s názvem „Věk pro nás není překážkou“. Vyhlášeny jsou tři kategorie: kresba, malba a grafika, dále fotografie a poslední kategorií jsou ruční práce. Letošní ročník přináší jednu změnu v pravidlech, a to, že každý soutěžící může přihlásit pouze jednu svou práci.

Soutěž „Věk pro nás není překážkou“ si klade za cíl ukázat, že i senioři dokáží vytvořit hodnotná a krásná díla. Příspěvky do soutěže, které nejsou starší dvou let, je možné odevzdávat v termínu od 10. ledna  do 28. února 2022. Účastníci je mohou přinést osobně na krajský úřad, a to po předchozí domluvě na telefonním čísle 354 222 116, případně je mohou také zaslat poštou na adresu: Krajský úřad Karlovarského kraje, Jitka Čmoková, Závodní 353/88, 360 06 Karlovy Vary. Každé dílo musí být označeno názvem, jménem, adresou, telefonním kontaktem a věkem autora.        
O výsledcích výtvarné soutěže bude rozhodovat odborná porota ve složení – Stanislava Petele – profesionální fotografka, Ivana Sedláčková – vedoucí výtvarného oboru na ZUŠ Antonína Dvořáka Karlovy Vary a Jan Samec – ředitel Galerie umění Karlovy Vary. V každé kategorii budou vyhodnocena tři vítězná díla. Stejně jako v loňském roce bude udělena také cena Českého rozhlasu Karlovy Vary, který se opět stal mediálním partnerem soutěže.
Výsledy budou zveřejněny v březnovém čísle Krajských listů, na krajském webu a facebooku. V případě příznivé epidemiologické situace nebude chybět ani výstava všech soutěžních prací.

(čmo)