česky Deutsch English

Přehlídka ukázala, že si děti rády zazpívají jen tak

1.5.2022, Kultura a společnost
Účastníci pěvecké přehlídky mateřských škol.

Pěveckou přehlídku pro sokolovské mateřské školy připravila MŠ Vítězná a konala se pod názvem „Zpívání jen tak“. Asi i proto, že spíše než o soutěžení a body šlo o zábavu, setkání dětí i učitelek a o kulturní zážitek. Kromě pořádající mateřské školy se zúčastnily MŠ Pionýrů, K. H. Borovského, Vrchlického, M. Majerové, Alšova a Kosmonautů.

V soutěžní přehlídce Zpívání jen tak, která se konala za finanční podpory města Sokolov, zaznělo přibližně dvacet písniček. Diváci i porota bedlivě poslouchali například písně Petrklíč, Knížky, Naše město, Ježibabí svátek, Měla babka nebo také Víš, jak bacit bacila. Děti z MŠ Borovského přidaly i skladbu zahranou na zobcovou flétnu. Zazněl nejen sólový, ale také sborový zpěv. Porota hodnotila intonaci, rytmus a odvahu. Příjemným překvapením bylo závěrečné zjištění, že všechny zúčastněné mateřské školy obdržely shodný počet bodů. To bylo jásotu, když všechny vystupující děti zaslouženě obdržely medaile a drobný dárek.

Bc. Vlasta Kaiserová, MŠ Vítězná