česky Deutsch English

Pobyt v horském prostředí dětem udělal dobře

16.7.2020, Kultura a společnost
Letní tábor odboru sociální péče.

Není nad pořádně čerstvé povětří, zajímavý program doplněný o řadu her a možnost poznat nové kamarády. A když k tomu přidáme dobré jídlo z domácí kuchyně, tak je to téměř dokonalé. Několik dní na letním táboře připraveném orgánem sociálně právní ochrany dětí odboru sociálních věcí Městského úřadu v Sokolově pak uteče jako divoká voda. Už podruhé byl tábor v penzionu Arnika na Božím Daru, město jeho pořádání podporuje částkou kolem 120 000 korun.

Letos situaci zkomplikovala koronavirová pandemie a kvůli ní nebylo dlouho jasné, zda se vůbec podaří tábor připravit. Peníze v rozpočtu nakonec svého využití došly, situace se zlepšila a dvě desítky dětí mohly na Boží Dar odjet. Tentokrát ale museli jejich rodiče zajistit odpovídající potvrzení o tom, že jsou z hlediska koronavirové nákazy v pořádku. Zpřísněné hygienické podmínky se dodržují i v penzionu, dětem časté mytí rukou a používání dezinfekčních prostředků ale problémy nedělalo.

Letní tábor odboru sociální péče.Letní tábor odboru sociální péče.Letní tábor odboru sociální péče.Letní tábor odboru sociální péče.Letní tábor odboru sociální péče.

Děti pro letní tábor vybírá orgán sociálně právní ochrany dětí, jeho pět zaměstnanců se pak na Božím Daru o děti staralo. Přitom dostali pořádně zabrat, dětem se do postelí příliš nechce a ráno jsou brzy na nohou. Důležité je připravit takový program, aby neměly čas na nudu. Připravena byla například túra po Ježíškově cestě s plněním řady úkolů. Nechyběl ani pořádný výšlap na Klínovec s výstupem na tamní rozhlednu. A když déšť zahnal děti do penzionu, přišly na řadu soutěže ve společenských hrách.

V předposlední den pobytu dětí v Krušných horách přijela tábor navštívit starostka Renata Oulehlová s vedoucí odboru sociálních věcí Janou Škornovou. Nepřijely s prázdnou, malí táborníci zajásali nad velkým dortem, ovocem a dalšími dobrotami. Za to si s nimi návštěva mohla zahrát populární bingo, prohlédnout si malovaná trička, která děti vytvořily, a popovídat si s nimi o zážitcích. Starostka Renata jim na závěr popřála hezký zbytek prázdnin a těm, které po prázdninách čeká škola, hodně úspěchů.

(mel)