česky Deutsch English

Plastová víčka ze školky pro nadaci Dobrý anděl

14.10.2020, Kultura a společnost
Ilustrační foto.

Zaměstnankyně Mateřské školy Alšova přispívají pravidelně několik let nadaci Dobrý anděl. V letošním školním roce se rozhodly tento příspěvek rozšířit ještě o spolupráci s rodinou a pustily se i do sběru plastových víček. Což je další forma, jak pomáhat těm nejpotřebnějším. (Na snímku sběr víček ve školce.)

Při sběru plastových víček pro firmu spolupracuje mateřská škola se společností RECYPLAST CZ. Finanční částku za odevzdaná víčka věnuje prostřednictvím Spolku rodičů a pracovnic Mateřské školy Alšova nadaci Dobrý anděl. Je to jedna z dalších cest, která vede k naplňování vize mateřské školy při spolupráci s rodinami. „Mateřská škola by se chtěla stát rovnocenným partnerem při výchově a vzdělávání dětí prostřednictvím aktivní a vzájemné spolupráce mezi rodinou a mateřskou školou,“ uvedla ředitelka školky Jiřina Deutschová.

Ilustrační foto.

Cílem systému nadace Dobrý anděl je, aby rodiny nemocných dostávaly pravidelnou měsíční finanční pomoc ve výši několika tisíc korun. Tímto způsobem umožníme Dobrým andělům navýšit měsíční příjem rodin s dětmi, které přivedla těžká nemoc do finanční tísně, v průměru o 20 procent.

  • Příspěvky Dobrých andělů je přerozdělován každý měsíc do posledního haléře. Chod nadace je financován ze soukromých peněz zakladatelů a dalších filantropů.
  • Každý Dobrý anděl získává přístup na svůj Andělský účet, kde přesně vidí, komu jeho příspěvek pomohl.
  • Dobří andělé přispívají každý měsíc libovolnou částkou.

(mel)