česky Deutsch English

NABÍDKA FILMOVÉHO KLUBU SOKOLOV

16.3.2023, Kultura a společnost
NABÍDKA FILMOVÉHO KLUBU SOKOLOV

Těšíte se již na víkend? A co ho třeba strávit u dobrého filmu či hudby? Máme tu pro Vás opravdu velmi bohatou nabídku Filmového klubu Sokolov. Na své si přijdou děti i dospělí. A co na Vás čeká?

Začíná se v pátek akcí "Knihobraní", což je pokračování tradiční výměny knih, časopisů, DVD, CD, LP. Akci doplní i čtení o "páté" - autorské čtení absolventa sokolovského gymnázia Jakuba Tvrze a Lisy Gaman či francouzské šansony, které zazpívá Stanislava Tothova. Následovat bude koncert alternativní folk/rockové kapely Birch Town (vstupné je dobrovolné).

Sobota je především ve znamení filmů. Zhlédnout můžete filmy, které byly oceněny mnohými filmovými cenami. Pro děti je připravené "FIMFÁRUM Jana Wericha" a pro dospělé filmy "Julie, co by bylo kdyby", "Vražda v Londýně" či "Emigranti". Samozřejmě nemůžeme ani zapomenout na další výstavu z cyklu výstav, kdy se přibližuje návštěvníkům kina tvorba regionální umělců. Tentokrát filmový klub zve na výtvarno, malý raut a hudbu Marka Borského.

Na neděli je pro nejmenší připravena Dílnička s Maxipsem Fíkem a Ájou Šneberkovou, kde se nejprve budou vyprávět příběhy velepsa Fíka a poté si děti "něco" vyrobí. V neděli dále můžete shlédnou japonský anime film "Doručovací služba čarodějky Kiky" a dále se budou promítat filmy "Je mi ze sebe špatně", "Modrý Kaftan" či "Patriarcha".

Kompletní nabídku filmového klubu včetně představení jednotlivých filmů naleznete na stránkách klubu: https://filmklubsokolov.cz/program-klubu/