česky Deutsch English

Na železnici bude velká sláva i s parní Šlechtičnou

4.9.2020, Kultura a společnost
Atrakcí akce bude parní lokomotiva Šlechtična.

Regionální den železnice v našem regionu se v sobotu 5. září ponese v duchu oslavy 150. výročí zahájení provozu vlaků mezi stanicemi Cheb, Sokolov a Karlovy Vary. Pro návštěvníky jsou přichystané nostalgické jízdy parního vlaku z Karlových Varů do Chebu a zpět a odpoledne z Karlových Varů přes Cheb do Mariánských Lázní. Chybět nebude ani parní lokomotiva Šlechtična.

Hned v 9 hodin ráno začne na horním nádraží Karlovy Vary oslava 150. výročí zahájení provozu vlaků mezi stanicemi Cheb a Karlovy Vary. Při této příležitosti bude vypraven zvláštní vlak vedený parní lokomotivou 475.179 „Šlechtična“.

Návštěvníci se mohou těšit na historické parní jízdy z Karlových Varů do Mariánských lázní a z Chebu do Karlových Varů. O zábavu ve stanicích i ve vlaku se postará kapela Švejk band pod vedením pana Karpíška s písničkami z počátku 20. století, na nádraží v Karlových Varech je připravena výstava fotografií Jindřicha Nového k 150. výročí zahájení provozu a ve stanicích Karlovy Vary a Cheb se představí půjčovny kol ČD Bike. Po příjezdu zvláštního vlaku do  Mariánských Lázní bude představen nově zrenovovaný Císařský salónek a výstava fotografií z kalendáře Českých drah pro rok 2020. 
„Provoz mezi Karlovými Vary a Chebem byl na horním nádraží zahájen dne 19. září 1870. Jsem velice rád, že si toto významné datum dnes můžeme i přes opatření proti šíření nemoci Covid-19 připomenout nostalgickou jízdou vlaku vedeného právě parní lokomotivou Šlechtična, která na této trati jezdila v polovině minulého století,“ říká Vladimír Omelka, obchodní ředitel Regionálního obchodního centra Karlovy Vary, který zároveň upozorňuje cestujicí, že od 1. září platí povinnost nošení roušek ve veřejné dopravě včetně nostalgických jízd.
Program akce.

O jízdních řádech i cenách jízdenek se můžete informovat
na stránkách Českých drah​Jízdenky se budou prodávat v den konání akce.