česky Deutsch English

Na Slavnostech vína to žilo, lidé se dobře bavili

9.8.2020, Kultura a společnost
Druhý ročník Sokolovských slavností vína.

Téměř dvě desítky vinařů z Moravy a Čech přijely na druhý ročník Sokolovských slavností vína, které se v sobotu 8. srpna konaly na nádvoří zámku a v jeho okolí. A bylo co ochutnávat... Tomu odpovídal i velký zájem veřejnosti, přišlo několik stovek lidí. Výbornou atmosféru nepokazilo ani tropické parno, pořadatelé akce (MDK a město) mysleli i na to, jak návštěvníky slavností osvěžit.

Druhý ročník Sokolovských slavností vína.Druhý ročník Sokolovských slavností vína.Druhý ročník Sokolovských slavností vína.Druhý ročník Sokolovských slavností vína.Druhý ročník Sokolovských slavností vína.

V zámeckém parku byla k dispozici velká fontána a nechyběly ani nafukovací bazénky, nádvoří zámku bylo pravidelně skrápěno vodní mlhou, která vzduch příjemně ochladila. Oproti loňsku přibylo stánků, které tak byly k dispozici i v parku před zámkem, o tu správnou vinařskou pohodu se postarala cimbálová muzika i sami "ochutnávači" vín. Kdo měl zájem, mohl vyplnit degustační lístek. Za účast poděkovali všem vinařům starostka Renata Oulehlová s ředitelem MDK Ladislavem Sedláčkem a předali jim pamětní listy.