česky Deutsch English

Na festivalový snímek také do našeho kina Alfa

22.8.2021, Kultura a společnost
Foto z filmu.

Také v letošním roce budou moci milovníci stříbrného plátna sledovat během 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech festivalové snímky nejen v krajském městě, ale i v dalších pěti místech v regionu. Bude mezi nimi rovněž sokolovské kino Alfa, kde je festivalová projekce připravena na úterý 24. srpna od 19 hodin. K vidění bude nový norský snímek režiséra Joachima Triera s názvem Nejhorší člověk na světě a podtitulem Julie ve 12 kapitolách.

Snímek vypráví příběh půvabné dívky, která se v životě stále hledá. Před třicítkou se ostatně obor studia i partner mění snadno; netřeba se věnovat něčemu, co vás nebaví, ani se zaklesnout ve vztahu bez jiskry. Mladický elán i bezstarostnost ale jednoho dne vyprchají, zrovna ve chvíli, kdy Juliino zmatené srdce tápe… Joachim Trier dokazuje, že hranice mezi romantickou komedií a odstíněným dramatem je skutečně jen pomyslná. Zvláště když se můžete opřít o famózní Renate Reinsve, která si za vrstevnaté ztvárnění chytré, ale svéhlavé Julie z Cannes po právu odvezla cenu pro nejlepší herečku.

55. ročník Mezinárodního festivalu začala v Karlových Varech v pátek 20. srpna. Mimořádná představení se uskuteční kromě Sokolova i v Kyselce, Ostrově, Chebu a v Mariánských Lázních.