česky Deutsch English

Na „Osmičce“ opět všichni tvořili přáníčka pro radost

3.1.2022, Kultura a společnost
Ilustrační foto.

Na seniory, zdravotně postižené i nemocné pamatují každoročně nejen žáci, ale rovněž zaměstnanci sokolovské Základní školy Křižíkova. Proto opět všichni tvořili přáníčka pro seniory a handicapované, ale dokonce pro dlouhodobě nemocné. Celkem jich tak vzniklo v závěru loňského roku na 550.

Přání žáků prvního a druhého stupně vyrobená na hodinách výtvarné výchovy roznáší vždy před Štědrým dnem trojice andílků. Skupinka se tradičně vydává do domova s pečovatelskou službou na sídlišti Vítězná a do Domova pro osoby se zdravotním postižením Sokolík. Další várka putuje do Domova se zvláštním režimem Oáza klidu v Loučkách. I v tomto zařízení jsou na naše přání zvyklí z předchozích let.

Tentokrát byli na „Osmičce“ natolik pilní, že stihli ještě zhotovit přáníčka pro pacienty Oddělení následné péče v sokolovské nemocnici. Protože sem putovala poprvé, byly sestřičky mile překvapené a ihned se vydaly do pokojů roznést je klientům. Na koho se nedostalo, těm přejeme alespoň touto cestou do nového roku 2022 hlavně hodně zdraví.

(vod)