česky Deutsch English

Mezi oceněnými seniory byla také Alena Veithová

19.11.2021, Kultura a společnost
Oceněná seniorka Alena Veithová.

Slavnostní vyhlášení výsledků 5. ročníku krajské ankety Senior roku 2021 se konalo ve čtvrtek 18. listopadu v karlovarském Grandhotelu Pupp. V anketě mohli hlasovat občané z regionu a nominovat osobnosti ve věku nad 60 let. Mezi vyznamenanými Cenou hejtmana Karlovarského kraje byla i Alena Veithová ze Sokolova. K ocenění jí blahopřál hejtman Petr Kulhánek a sokolovská starostka a poslankyně parlamentu Renata Oulehlová.

Alena Veithová dlouhá léta vede Klub seniorů Vítězná Sokolov. Je velice vstřícná, v době koronavirové krize se věnovala nejstarším členům, zajišťovala očkování, vozila je do očkovacích center. Během celé doby byla se všemi v telefonickém kontaktu a pomáhala, kde se dalo. Jinak je aktivní v Klubu seniorů, sjednává různé akce, semináře, výlety jak pěší tak i celodenní či týdenní. Svým vystupováním dodává ostatním dobrou náladu, pohodu. Má snahu být se všemi členy v úzkém kontaktu, podle potřeby každému poradí, pomůže, vyslechne si ho. Je velmi obětavá a také skromná. V době "pandemie" byla se všemi v kontaktu.

V letošním roce přišlo do ankety rekordních 82 nominací a nominováno bylo 36 občanů. „V kraji žije řada aktivních seniorů, kteří jsou nepostradatelní pro své rodiny a přátele. Navíc mají čas pomáhat tam, kde je to zapotřebí. Tito lidé si zaslouží naši úctu a budeme se snažit i prostřednictvím cen v krajské anketě poděkovat jim za úsilí, jež často zůstává očím veřejnosti skryto,“ uvedl hejtman Kulhánek. Aktivních seniorů si velmi váží i starostka Renata Oulehlová. Město Sokolov se jim snaží vycházet maximálně vstříc. Pořádá pro ně řadu akcí a také finanční podporuje jejich činnost.

Pro účastníky vyhlášení výsledků ankety bylo připraveno vystoupení zpěváka Milana Drobného, k poslechu a k tanci zazpívala Kateřina Bodláková a zahrála kapela Vedvouband. Součástí akce bylo předání ocenění u příležitosti oslav 30. výročí založení Svazu důchodců České republiky (nyní Senioři ČR). Jedná se o ocenění za dlouholetou nebo mimořádnou aktivitu členů v Karlovarském kraji. Slavnostním odpoledním programem provázel hosty moderátor Petr Čimpera, který na samotný závěr zazpíval za nadšeného ohlasu dvě písně z repertoáru Karla Gotta.

Další podrobnosti k oceněným seniorům najdete zde https://bit.ly/30CX0Tp

Fotoreportáž z akce najdete zde https://bit.ly/3DJQFnu

(mel)