česky Deutsch English

MĚSTSKÁ POLICIE CHCE POKRAČOVAT V PROJEKTU "ČISTÉ MĚSTO"

21.2.2023, Kultura a společnost

Projekt „Čisté město“, který realizuje Městská policie Sokolov, byl znovu spuštěný v roce 2021. Tento projekt je prospěšný nejen z důvodu úklidu města, ale také pomáhá lidem, kteří si obtížně hledají zaměstnání. Podstatou projektu je zapojení osob evidovaných na Úřadu práce v Sokolově do úklidových prací veřejných prostranství města.

MĚSTSKÁ POLICIE CHCE POKRAČOVAT V PROJEKTU

Uchazeči o zaměstnání odpracují v rámci tzv. „veřejné služby“ 20 hodin, za což jim je vyplaceno životní minimum. V případě, že odpracují hodin 30, obdrží dodatečných 605,- Kč. Za období trvání projektu (1.4.2021 do 31.1.2023) bylo do úklidových prací zapojeno 54 uchazečů z Úřadu práce. Projekt je součástí tzv. "prostupného zaměstnávání". V případě, kdy se pracovník osvědčí, tak je mu nabídnuta pracovní smlouva se základní mzdou a s možností dalšího postupu. Takto se již podařilo 11 uchazečů převést na pracovní pozici – veřejně prospěšné práce. Často se jedná o lidi bez domova a zázemí. Díky získání pracovní pozice se jim následně daří sehnat ubytování a zlepšit svou životní úroveň. Město Sokolov chce v projektu dále pokračovat, proto podalo na Úřad práce novou žádost o organizování veřejné služby a nyní čeká na její vyhodnocení.

Sokolovští občané si mohou prostřednictvím webového portálu http://cistemesto.sokolov.cz objednat úklid veřejného prostranství, jako je např. trávník před domem, okolí odpadových nádob či černé skládky.